צרו קשר
חובה למלא את כל השדות
תודה רבה
קיבלנו את הפנייה, ניצור קשר בהקדם
משהו השתבש בתהליך המשלוח, אנא נסו שנית במועד מאוחר יותר
+

חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

דבר המנכ"ל

כל אובדן של קרוב משפחה או אדם אהוב כרוך בשבר גדול ובתהליך התאוששות ממושך, המצריך כוחות נפש רבים. מדי שנה מצטרפות בעל כורחן למעגל הכאב משפחות שחוו אובדן כתוצאה ממוות בנסיבות אזרחיות כמו תאונה, מחלה, רצח או התאבדות. הן נאלצות להתמודד עם האובדן הפתאומי, להתאושש בהדרגה מהמהלומה הקשה ולצאת לדרך חדשה, מאתגרת, כשהחיים אותם הכירו השתנו מקצה לקצה.
האובדן מביא לעתים את אותן משפחות למשברים קשים – חברתיים, מקצועיים ומשפחתיים. הן נותרות לבד במערכה, ללא יד מכוונת וללא כתובת מוגדרת המסייעת להן להתמודד עם המציאות החדשה. במרכז אלה אנו מושיטים יד למשפחות שחוו אובדן פתאומי בנסיבות אזרחיות, ומעניקים להן ליווי צמוד  ותמיכה נפשית על ידי צוות מקצועי ומיומן. הליווי המקצועי הוא קריטי כבר בימים הראשונים שלאחר האובדן, והוא עשוי להקל באופן משמעותי על תהליך ההתמודדות ועל היכולת לקום מהמשבר ולחזור, בהדרגה, לתפקוד תקין.
נארימאן דיביני, עו"ס במרכז הסיוע בכפר כנא, מספרת במאמר "דיני נפשות" על משפחתו של עמאר חוג'יראת, ילד בן ארבע שנרצח מכדור תועה בעודו משחק בגן שעשועים. נארימאן מלווה את המשפחה מאז מותו הטראגי של הבן, וכחלק מתהליך הליווי הצטרפה אליהם, לבקשתם, כשנכחו בפתיחת משפטו של רוצח בנם. ברגעים הקשים האלה, שהציפו מחדש את תחושות הכעס, התסכול והכאב, הבינה נארימאן עד כמה משמעותית נוכחותה כדמות מקצועית ותומכת עבור המשפחה. חשוב שנזכור את המשפחות המתמודדות עם השכול האזרחי ואת צרכיהן. גם הן זקוקות לעזרה, לליווי וליד מכוונת.
בני לייזר
מנכ״ל