צרו קשר
חובה למלא את כל השדות
תודה רבה
קיבלנו את הפנייה, ניצור קשר בהקדם
משהו השתבש בתהליך המשלוח, אנא נסו שנית במועד מאוחר יותר
+

מרכז אלה נמצא עבורכם גם עכשיו

אנשים יקרים, גם בתקופה קשה זו 'אלה' כאן עבורכם.
אנו מנסים להתאים את שירותינו למצב החדש ולמצוא פתרונות יצירתיים.
מכיוון שאין אפשרות לצאת מהבית ויש צורך להתרחק האחד מהשני בחוץ, אנו מציעים לכל לקוחותינו הקיימים את האפשרות לבצע טיפולים באמצעות סקייפ, וידאו או בטלפון.
כמובן שאנו מציעים את שירותינו גם ללקוחות חדשים אשר חשים צורך בתמיכה טיפולית בנסיבות אלה.
ניתן להחליף ביקורי התנדבות בשיחות טלפוניות במהלך תקופה זו. בשל ההנחיות, לא ניתן לקיים פגישות קבוצתיות לעת עתה.
אנו מאחלים לכל מי שנמצא בבידוד או שאובחן כחולה הרבה כוח והתאוששות מהירה וקלה.

קו חם לסיוע נפשי

תחושה של בדידות, פחד וייאוש מציפה אותך? יש לך עם מי לדבר על הכל. הבידוד כתוצאה מחשש למחלה עלול להגביר מצוקה רגשית – אישית או משפחתית, ולהעלות את רמת החרדה ככל שהשהייה בבידוד נמשכת.
במטרה להקל ולסייע בהתמודדות הקמנו קו חם המופעל על ידי צוות המטפלים המסור שלנו. בקו החם יציעו לפונים שיחת הרגעה ועזרה ראשונה למצוקה נפשית בטלפון 050-9949244.
השירות הוא ללא עלות בימים א-ה' בין השעות 12:00 – 20:00.

מעכשיו יש מי שמטפל במטפלים!

אנו מרחיבים את פעילות הקו החם לסיוע רגשי, ומציעים את שירותיו עבור לוחמי הקורונה הקורסים - הרופאים, האחיות, עובדי לשכות הרווחה והתעסוקה.המלחמה בחזית להצלת חיים ולשמירה על רווחה וחברה תקינים עלולים להגביר מצוקה רגשית – אישית או משפחתית, של מי שעוסקים כבר שבועות במערכה המתישה בחזית למען כלל תושבי המדינה.הקו חם מופעל על ידי צוות המטפלים שלה. במרכז אלה יציעו לאוכלוסיות האמורות שיחת הרגעה ועזרה ראשונה למצוקה נפשיתה בטל' 050-9949244.השירות הוא ללא עלות בימים א׳-ה׳ בין השעות 12:00 – 20:00.

כך תתמודדו עם הילדים בימי הקורונה

ההנחיות של משרד הבריאות להתמגנות נגד מחלת הקורונה, מזמנות היעדר שגרה, ימים ארוכים בבית, חוסר וודאות וחרדה. המצב הינו קשה ומאתגר במיוחד עבור הורים לילדים צעירים. צוות המטפלים שלנו (שחלקם גם הורים לילדים קטנים) ריכז כמה טיפים עבורכם, שיכולים לסייע לעבור את התקופה הזו כמה שיותר בטוב:

👩‍👦 לדבר על המצב עם הילדים - ראשית אנו מציעים לשאול את הילדים ולבדוק אתם מה הם כבר יודעים על הקורונה? ילדים חשופים יותר משנדמה לנו למסרים מהסביבה וחשוב להבין מה הם קלטו והבינו. יש להסביר להם בצורה פשוטה, ברורה ותואמת גיל את המצב. אפשר להסביר שמדובר במחלה הדומה לצינון, המחלה אינה מסוכנת לרוב האנשים אך כדי להישמר מפניה אנחנו נשארים בבית, שוטפים ידיים בתדירות גבוהה, שומרים על ההיגיינה ולא פוגשים אנשים אחרים.

👩‍👦 חשוב לאפשר לילדים לשאול שאלות על הקורונה והמצב החדש ולהשתדל לענות בכנות באופן שתואם את גיל הילדים ומבלי לפרט יתר על המידה.

👩‍👦 חשוב להיות ערים לחשיפה של ילדים למסרים מלחיצים ומפחידים, להקפיד שלא להדליק טלוויזיה על ערוצי החדשות בנוכחות הילדים, להימנע משיחות מודאגות בין המבוגרים על המצב בנוכחותם ולשים לב לרמת החרדה והמתח שאנו המבוגרים משדרים בבית.

👩‍👦 חשוב לאפשר לילדים לבטא את רגשותיהם בנוגע למצב, אפשר להציע להם לצייר את הקורונה כפי שמדמיינים אותה ולדבר אתם על הרגשות שמתעוררים בעקבות המצב: פחד, בלבול, געגוע לחברים, לגננת ולמורה, דאגה, כיף מהזמן החופשי בבית, שמחה על הזמן עם המשפחה ועוד. חשוב לתת לגיטימציה לרגשות השונים שעולים תוך העברת מסר מרגיע שנעבור את התקופה הזו ביחד.

👩‍👦 כדאי לקחת בחשבון שילדים מגיבים בדרכים שונות, ישנם ילדים שזקוקים יותר לסדר יום ושגרה וההתמודדות עם השינויים וחוסר הוודאות תהיה קשה יותר עבורם, מנגד יש ילדים שיפרחו וישמחו מהזמן המשותף בבית.

👩‍👦 אנו ממליצים לנסות לשמור על סדר יום ברור, שעת השכמה ושינה מוגדרות, זמני ארוחות. לתת לילדים משימות בבית ולשתף אותם בתכנון היום. כדאי לאפשר קשר באמצעות המדיה, עם חברים, מורים וגננות.

👩‍👦 לסיום, שחקו, השתוללו ותרקדו עם הילדים, זה משמח ומעלה את מצב הרוח, מפחיד את הקורונה 😆 מזרים את הדם, מפחית את המתח והחרדה ומייצר זמן איכות כיפי עבור כל המשפחה, שלא תמיד מתאפשר בשגרת היום יום העמוסה.

אם יש לכם שאלה, התלבטות או קושי, אתם מוזמנים לפנות לקו החם שלנו, שפתוח בימים א׳-ה׳ בין השעות 12:00-20:00 במספר: 050-9949244.