חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

גיוס התרומות של בטסי וברט

תרומות

בטסי סניג'דר וברט ואן דה וורד התנדבו במרכז אלה וכך נפגשו עם ניצולי שואה אשר שיתפו עמם את חוויותיהם מהמלחמה. בטסי וברט, אשר סיפורי הניצולים נגעו ללבם, לא נותרו אדישים וגייסו את כל קהילת הכנסייה שלהם שתרמה עבור פעילות מרכז אלה המסייעת לאותם ניצולים.

מיהם התורמים שלנו ומדוע החליטו לתרום ל'אלה'?

'מרכז אלה' הינו עמותה, אנו פועלים ללא כוונות רווח ותלויים לרוב בתרומות של אנשים פרטיים או של גופים עבור הפעילויות השונות. תרומות אלו מאפשרות את המשך עבודתנו.

אחת הקבוצות שתרמו לאחרונה למרכז אלה היא כנסיית בית-אל בוייננדאל בהולנד. שני חברי הכנסייה, בטסי סניג'דר וברט ואן דה וורד, פעלו כמתנדבים במרכז אלה בין השנים 2016-2019 (עד פרוץ מגפת הקורונה) ב"קפה על הבוקר" השבועי של העמותה בבית בארט בירושלים. בנוסף, בטסי וברט התנדבו ונסעו מדי שבוע לבקר זוג ניצולי שואה במשך חודשים. כששני בני הזוג הניצולים נפטרו, הם המשיכו בהתנדבותם, ביקרו זוג אחר בכל שבוע והאזינו לסיפורי החיים שלהם ולחוויותיהם מהמלחמה.

בעקבות חווייתם בבית בארט, אשר הותירה בהם חותם עמוק, בטסי וברט החלו לפעול לגיוס תרומות מקהילת הכנסייה שלהם עבור מרכז אלה והצליחו לגייס כ-3,000 שקלים.

מה מושך אותם במרכז אלה?

בטסי וברט סיפרו:

"הסופר היהודי אלי ויזל כתב שכאשר היין נעשה חמוץ, פקק הבקבוק קופץ. יום אחד ניצולי השואה, לאחר שנים של שתיקה, יהיו חייבים לדבר על זה. לרוב זה קורה רק בגיל מתקדם. הם לא יכולים אחרת כשהפקק כבר מאיים לקפוץ. אך מי יעניק להם אוזן קשבת?
מרכז אלה מציע עזרה פסיכו-סוציאלית לאנשים שכבר אינם יכולים לשמור את חוויות המלחמה הטראומטיות שלהם לעצמם, הם רוצים לדבר עליהן ובתקווה גם סוף סוף  לעבד מעט מהן. ראינו במהלך חודשי ההתנדבות כמה זה חיוני, ולכן אנחנו וקהילת הכנסייה שלנו רוצים לתמוך כלכלית במרכז אלה".

הודות לתרומות שהצליחו לאסוף בכנסיית בית-אל, הצלחנו לממן שלושה מפגשים בבית בארט. אנו מודים מאוד לחברי הקהילה על תרומתם, ובמיוחד לבטי וברט, על מאמציהם בישראל ומחוצה לה.

לתרומות למרכז אלה - https://www.elah.org.il/donate

מאת
לאונטין פרמן
מנהלת תוכן - הולנדית
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה