חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

להקל על הסבל החבוי

תרומות

מכיוון שאנו כארגון פועלים תחת המוטו "עזרה לכל אדם נזקק", ללא הבדל דת, נטייה מינית, לאום, גיל או רקע חברתי-כלכלי, אנו מנסים להעניק טיפול מסובסד ככל האפשר. אנו מנסים להקל על הסבל החבוי לאורך זמן, הבלתי נסבל והבלתי נראה לעיתים, וגם רוצים לעודד אתכם לתרום ולעזור לסובלים ממצוקה נפשית.

קרן לסיוע נפשי לחסרי אמצעים

אחת הקרנות המיוחדות שלנו היא קרן 'אלה לכל אחד', שהוקמה בשנת 2013. הקרן שואפת להפוך פסיכותרפיה לנגישה ואפשרית עבור אנשים במצוקה חריפה, שאין להם משאבים כספיים מספקים בכדי לממן טיפול.

 עזרה לכל אדם במצוקה גדולה

במהלך השנה מקבלת אלה בקשות רבות לטיפול מאנשים אשר אינם יכולים להרשות זאת לעצמם. מכיוון שאנו כארגון פועלים תחת המוטו "עזרה לכל אדם נזקק", ללא הבדל דת, נטייה מינית, לאום, גיל או רקע חברתי-כלכלי, אנו מנסים להעניק טיפול מסובסד ככל האפשר.

מי הפונים לקרן?

אובדן טראומטי

בישראל מזכים גורמי מוות שונים את קרוביהם של הנפטרים בסיוע פסיכו-סוציאלי במימון ממשלתי: טרור, פשעי חיים, תאונות דרכים והתאבדות. אך רוב המקרים של אובדן טראומטי אינם נופלים בקטגוריות מוכרות אלה. קחו למשל הורים שמאבדים פתאום ילד כתוצאה מטביעה או מחלה, או משפחות שמאבדות מבוגר לאחר תאונה בבית או בחופשה. עוד יותר אקטואלית המגיפה עמה התמודדנו הרבה בשנה האחרונה, מוות מקורונה. בכל הנסיבות הללו ישנם צער מורכב ושארים שכולים הזקוקים לעיתים קרובות לעזרה.

ניצולי שואה

ניצולי שואה רבים זכאים להחזר עבור סיוע פסיכו-סוציאלי. אך חלק מהניצולים אינם נופלים תחת הקריטריונים של הרשויות, למרות שגם להם חוויות טראומטיות מהשואה. רבים מהם המתינו זמן רב לסיוע, והם פונים לאלה בשלב האחרון והפגיע בחייהם.

כללי

אנשים ללא בעיות הקשורות לאובדני השואה או אבדן טראומטי אינם יכולים להגיש בקשה להחזר, אלא עליהם לשלם עבור הטיפול בעצמם או לבקש טיפול באמצעות קופת החולים. אך טיפולים במגזר הפרטי הינם יקרים, בעוד שבקופות החולים קיימים תורים ארוכים ורשימות המתנה לקבלת סיוע. בנוסף, קופות החולים לא תמיד עובדות עם מטפלים מוגדרים ובדרך כלל מאפשרות רק מספר מוגבל של מפגשים.

לאלו הנזקקים לעזרה דחופה, מציעה אלה טיפולים במחירי עלות, אין לנו רשימות המתנה, ואנחנו עובדים עם צוות גדול של מטפלים מומחים מגוונים.

בעזרת תורמים פרטיים, חברות, קרנות וארגונים ממשלתיים, אנו מנסים לקדם את קרן "אלה לכל אחד" כדי שנוכל למלא אחר בקשות הסיוע הרבות או אפילו כולן. אנו מנסים להקל על הסבל החבוי לאורך זמן, הבלתי נסבל והבלתי נראה לעיתים, וגם רוצים לעודד אתכם לתרום ולעזור לסובלים ממצוקה נפשית.

עזרו לנו לעזור

מאת
ניקולט חנין
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה