חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

ביקור המשלחת ההולנדית – רשמים אישיים

קהילה הולנדית

מרקו דה בוק, גזבר קרן מרכז אלה בהולנד, השתתף במשלחת הלימודית בישראל שאורגנה על-ידי מרכז אלה, וכתב עבורנו את רשמיו

באמצע נובמבר השתתף מרקו דה בוק, גזבר קרן מרכז אלה בהולנד, יחד עם משלחת גדולה יותר מהולנד, במסע לימודי שאורגן על ידי מרכז אלה למקומות שבהם העמותה פועלת. הוא העלה את רשמיו על הנייר עבור הניוזלטר שלנו:

"אנו מבקרים בבית האבות בית יוליאנה בהרצליה, בו מתגוררים ניצולי שואה הולנדים רבים. שם אנו מבינים באהבה רבה שאירועי ההווה יכולים להוות טריגר לשחזור חוויות ממלחמת העולם השנייה.

בבית בארט בירושלים אנו מתוודעים ליום רביעי השבועי המפורסם. לאחר מכן מתכנסים הדיירים תוך שהם נהנים מקפה ועוגת חמאה. שמענו שלעוגת חמאה יש ערך קולינרי חשוב, אך היא גם מהווה חיבור תרבותי לעבר. הסועדים קוראים לזה 'טיפול בעוגת חמאה'...  אנו פוגשים קבוצה יפה ועוצמתית של ניצולי שואה הולנדים עם חוש הומור נהדר.

בכפר כנא אנו מתוודעים לסיוע הפסיכו-סוציאלי של אלה לתושבים ערבים-ישראלים, משנת 2012. שלוש עובדות סוציאליות מספרות לנו על הצורך הגדול בסיוע לקהילה זו. לקראת סיום כולנו מתרגשים מאישה שמדברת על איך היא נעזרה במרכז אלה לאחר רצח בעלה. איזו אישה עוצמתית!

במשרדי אלה בתל אביב אנו שומעים כיצד ניתנה עזרה ראשונה נפשית לפליטות ופליטים אוקראינים – נשים וילדיהם – במולדובה, וגם נחשפים לנושא החוסן הנפשי וחשיבותו העצומה.

במהלך הביקור אנו מתוודעים גם לארגונים ישראליים נוספים העוסקים בסיוע נפשי. מרשים, כל כך הרבה ידע ומומחיות שמטרתם לעזור לאנשים. הספקנו גם להכיר את ישראל מזוויות אחרות, דרך ביקור בתל מגידו, בכנסיות בכפר כנא, בירושלים ובתל אביב וכן במחלבת הגבינות חנן הגבן במושב חרות. היה כמובן גם ביקור ביד ושם בירושלים. האחרון נגע בי, ובאחרים, בלב ובנפש.

גילינו שבאופן קבוע, השולחנות בישראל מכוסים בשפע של אוכל. רק השליטה העצמית שלי מנעה ממני לשלם תוספת משקל בטיסה חזרה.

זה היה עבורי סיור לימודי נפלא. התרשמתי שגם הרגישו גם שאר המשתתפים ההולנדים מהמרכז הלאומי לפסיכוטראומה של ARQ, עבודה סוציאלית יהודית ((JMW, משרד הבריאות, הרווחה והספורט ((VWS, המכון הוותיק לחיילים משוחררים, קרן 'פליטה' והקולגות שלי, וחברי ההנהלה של קרן אלה הולנד.

מאת
מרקו דה בוק
גזבר קרן מרכז אלה בהולנד
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה