חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

ממשיכים לתת

קהילה הולנדית

מתנדבי מרכז אלה נפגשו בהתרגשות אחרי הפסקה ארוכה, והם ממשיכים בפעילותם המבורכת

השבוע, לאחר הפסקה ארוכה, התכנסו שוב המתנדבים שלנו ממרכז הארץ. ההפסקה במפגשים החלה בעקבות מגפת הקורונה, לאחר מכן המשיכה עם חופשת הלידה של מנחת הקבוצה קים ויסרס, אבל עכשיו סוף סוף נפגשו המתנדבים, והשמחה הייתה רבה. הם החליפו חוויות, סיפרו מה התחדש בחייהם וגם דנו בשאלות הקשורות בהתנדבות.

פרויקט ההתנדבות של מרכז אלה ("מאטייס") פעיל כבר משנות ה-90. מחקר הראה אז שיש צורך גדול בקרב ההולנדים לתרום מתוך הקהילה שלהם בישראל ועבורה. במקביל, היו בקהילה קשישים שנזקקו לעזרה מעשית, כזו שהמטפל או העובד הסוציאלי לא מספקים, למשל בתפעול המחשב, בעבודות קטנות בבית, או בליווי לביקור אצל הרופא. תמיכה זו אינה כלולה בעבודתם של העובדים הסוציאליים, וכאן נכנסו המתנדבים והמתנדבות לתמונה. "עבודת המאטייס מאוד מגוונת", מספרת קים. "יש לנו מתנדבים שמבקרים את הקשישים שלהם להנאתם, שותים כוס קפה ומפטפטים על כל דבר ועניין. יש חברים לקריאה, שעוזרים לקשישים המתקשים בקריאה, וחברים להליכה שמבטיחים שהחבר שלהם יעשה קצת פעילות גופנית וייצא החוצה". במפגש הראשון של השנה החדשה שמענו על עוד תרומה מיוחדת מאוד: אחד המתנדבים, יהודה כהן, שרגלו נקטעה בשנה שעברה, כתב חוברת על האובדן שלו ועל החלמתו. הוא מקווה לעזור לאנשים נוספים שמתמודדים עם טיפולים קשים.

במהלך תקופת הקורונה ניסו המתנדבים להמשיך בפעילותם ככל שניתן: קים הקימה מערך טלפוני, יזמה פגישות זום ודאגה ליצירת קשר בכתב, אבל אין תחליף לפגישה פנים אל פנים.

אם הנכם מעוניינים להתנדב או זקוקים לעזרה של מתנדב/ת, אנא צרו קשר עם קים במייל

kim@elah.org.il

או בטלפון 050-7737336

מאת
לאונטין פרמן
מנהלת תוכן - הולנדית
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה