חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

נדמה שמגפת הקורונה נגמרה אך המגפה הנפשית של מי שחווה אובדן בשיאה

המכון הטיפולי

אנשים שאיבדו בן משפחה במגפת הקורונה יכולים לפנות לקבלת סיוע במרכז אלה. אנו מציעים 10 מפגשים ללא עלות של טיפול פרטני, משפחתי או קבוצתי. לא נוכל להחזיר את יקיריהם, אך נוכל להקל על כאבם.

"מרכז אלה להתמודדות נפשית עם אבדן" יעניק טיפולים פרטניים, משפחתיים וקבוצתיים, ללא עלות, למשפחות שאיבדו את יקיריהן במהלך המגיפה.

הפרויקט הינו פרי יוזמה משותפת של "מרכז אלה" ומשפחת שטרסברג לזכרה של האם, חנה שטרסברג ז"ל, שהלכה לעולמה מנגיף הקורונה

קמפיין לפרויקט יעלה באמצעות משרד הפרסום גיתם BBDO בהתנדבות.

ברקע ההחלטה לבטל את מרבית מגבלות הקורונה ולסיים את עידן המגפה בישראל – עבור 6,418 משפחות של ישראלים (והמספר עוד מטפס מדי שבוע), שנפטרו בארץ כתוצאה מהקורונה מהשנה שעברה עם פרוץ המגפה ועד היום – הקורונה לא תסתיים לעולם. לכל אחת ואחד מהם יש משפחה, קרובים, חברים ומכרים, שמתמודדים עם הכאב והאבדן הפתאומי כל כך.

עמותת "מרכז אלה להתמודדות נפשית עם אבדן", המובילה בסיוע ותמיכה נפשית לאנשים שחוו אבדן, יזמה סיוע נפשי ללא עלות לבני המשפחות של קרבנות המגפה. העמותה מציעה לבחירת המשפחות  10 טיפולים פרטניים, 10 טיפולים משפחתיים או השתתפות בקבוצת תמיכה של 10 מפגשים, ללא עלות.

לטובת הפרויקט נפתח קו ייעודי לפניות ולתיאום טיפול, שמספרו 1800-800-440,  והוקצו מטפלים מקצועיים ומנוסים אליהם מופנים בני המשפחות.

לדברי יעלה כהן ובני לייזר, המנכ"לים המשותפים של "מרכז אלה": "אבדן פתאומי הוא קשה ומורכב לכל מי שחווה אותו. הוא קשה עוד יותר, כשמדובר על אבדן מקורונה, המלווה, כפי שלמדנו בשנה האחרונה, בנתק מהחולים, פרידה שאינה פרידה, ללא יכולת אפילו לקבור את המת או לשבת שבעה באופן שידענו בעבר.  בישראל יש אלפי משפחות שעבורן הקורונה אינה חולפת ולא תחלוף לעולם. עבורן ההתמודדות עם האבדן תשאר לתמיד. את המעט שאנחנו יכולים לתת – סיוע נפשי לבני המשפחות – אנו נותנים באופן מקצועי, רגיש, מסור  ומותאם".

חנה שטרסברג ז"ל הייתה אשת חינוך פורצת דרך ורבת פעלים, מומחית לגיל הרך, אשר הקדישה את מיטב שנותיה לפעילות התנדבותית למען החברה והקהילה. במסגרת עשייתה הנרחבת יזמה חנה את הקמתו של "גן החלומות" – מרכז חינוכי ראשון מסוגו בארץ ובעולם לילדים המחלימים ממחלת הסרטן ובני משפחותיהם.

לדברי מיכל, ניר וליאור, ילדיה של חנה שטרסברג ז"ל: "הנתינה הבלתי מתפשרת של אמנו היקרה והאהובה לחברה ולמשפחה היא שהניעה אותנו, גם בשעתנו הקשה והכואבת ביותר, בשיתוף עם "מרכז אלה", ליזום את הפרויקט החשוב שמטרתו סיוע ותמיכה למשפחות שאיבדו את היקר להן מכל כתוצאה מנגיף הקורונה".

חוסנה של החברה מתחיל בראש ובראשונה מהסולידריות בין אזרחיה.

אנו מזמינים אתכם להיות שותפים לשליחות זו ולסייע לנו לטפל בכמה שיותר ממשפחות הקורונה באמצעות תרומה-

https://www.elah.org.il/donate

אתם מוזמנים גם להצטרף אלינו כשגרירים בקמפיין גיוס המונים למען משפחות הקורונה. על ידי פנייה אישית מכם אל סביבתכם הקרובה, תוכלו להזמין אנשים להיות שותפים לפרויקט חשוב זה. ביום ראשון ה-20.06.2021 בשעה 20:30 נקיים ערב שגרירים בזום, שם נסביר על כל הפרטים.
להרשמה כשגרירים יש למלא את הפרטים בקישור: https://forms.gle/xVHBJAMJ77fnA8nG9

מאת
מרכז אלה
התמודדות נפשית עם אבדן
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה