חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

כשהעבודה מציפה קשיים רגשיים

חוסן וחירום

הצוות המקצועי של מרכז אלה פוגש עובדות ועובדים בארגונים שונים ומסייע להם להתמודד עם שחיקה, לחץ נפשי ואירועים אקוטיים. כדי שהצוות שלנו יוכל לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר, אנחנו דואגים להכשרה מקצועית ייחודית

הצוות המקצועי של מרכז אלה פוגש עובדות ועובדים בארגונים שונים ומסייע להם להתמודד עם שחיקה, לחץ נפשי ואירועים אקוטיים. כדי שהצוות שלנו יוכל לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר, אנחנו דואגים להכשרה מקצועית ייחודית

במהלך חודש פברואר התקיימו שתי הכשרות מקצועיות לצוות המקצועי של מרכז אלה בתחום סדנאות החוסן והתערבויות החירום – יומיים מרתקים ועמוסים בתוכן, שהעשירו את הצוות שלנו ביידע מקצועי והכשירו אותו לעבודה טיפולית ייחודית בחברות וארגונים.

מה זה, בעצם, התערבויות חירום?

מדובר למעשה במפגש טיפולי קבוצתי, במסגרתו הצוות המקצועי של מרכז אלה פוגש עובדים ועובדות שחוו אירוע קשה. כשעובדים חווים משבר בעקבות פטירה של עובד או עובדת, תאונת עבודה, מחלה קשה או חשיפה לאירוע אקוטי, מרכז אלה מציע התערבות נקודתית במטרה לסייע בעיבוד הרגשי של האירוע. אנחנו שם כדי לייצר חוויה של שותפות גורל, לנרמל את התחושות הקשות ולתת להן הכרה ותוקף. ההתערבות מקלה על ההתמודדות עם המשבר וגורמת לעובדות ולעובדים להרגיש שיש מי שרואה אותם.

ומה הכוונה בסדנאות חוסן?

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לחשיבות החוסן הנפשי במקומות העבודה. עובדות ועובדים בעלי פוטנציאל שחיקה גבוה, שעבודתם כרוכה בהתמודדות עם תכנים קשים, בעומס אובייקטיבי ובמתח פיזי או מנטאלי, עלולים לשלם מחיר נפשי. סדנאות החוסן משלבות התנסות חווייתית ויידע תאורטי, בהתאמה לקהל היעד, לצורך ולמטרה. התרגול החוויתי מייצר מרחב להתנסות סקרנית המעודדת תעוזה, גמישות ויצירתיות, המגבירות את כישורי ההתמודדות. הסדנאות מחברות את המשתתפים והמשתתפות לתפיסת המסוגלות העצמית שלהם ולפן הערכי המיוחס לתפקידם ולמקום עבודתם. הן שואפות (במסגרת המגבלות והמציאות) לחזק את תחושת השייכות, ולהכיר ביחסים הבינאישיים כמרכיב משמעותי למוטיבציה ולהתפתחות. ניתן לקיים את הסדנאות באופן נקודתי או מתמשך.

סדנאות החוסן והתערבויות החירום אף פעם לא זהות זו לזו. הן מותאמות לצרכים, למטרות ולמאפייני העובדים בארגון, כדי לספק מענה מדויק ואפקטיבי.

לקבלת פרטים נוספים, פנו לרונה אקרמן, מנהלת תחום חוסן וחירום במרכז אלה:

Rona@elah.org.il | 050-6763100

מאת
עדי רשף
מנהלת תוכן
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה