חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

מה עשינו בחודש האחרון?

חדשות ועדכונים

קבוצות תמיכה חדשות, הרצאות, סדנאות לנשים - כל המידע על פעילות העמותה בימים אלה

קבוצות תמיכה לסבתות וסבים שכולים

לאחרונה נפתחו ארבע קבוצות תמיכה לסבתות וסבים ששכלו נכדים במלחמת חרבות ברזל. הקבוצות נפתחו ברעננה, ירושלים, תל אביב ובאר שבע, מתוך הבנה שמדובר באוכלוסייה שזקוקה למענה מקצועי מותאם ולסיוע בהתמודדות עם האובדן. פתיחת הקבוצות לוותה בהתרגשות גדולה, עוצמת רגש יוצאת דופן והוקרת תודה של המשתתפים על עצם ההתייחסות לאוכלוסיית הסבים והסבתות.

פרויקט סדנאות לנשים במשרד מבקר המדינה

לקראת סוף החודש ייצא לדרך פרויקט ייחודי של סדנאות חוסן לנשים במשרד מבקר המדינה, שיתקיימו בחיפה, תל אביב וירושלים ביוזמת הממונה על השוויון המגדרי במשרד. מטרת הפרויקט היא לתת מקום לעובדות הארגון שממלאות תפקידי עורף רבים בעבודה ובבית, כשרבים מבני זוגן גויסו למילואים. אנו מציעים מענים מגוונים לארגונים במטרה לשמור על העובדות והעובדים בתקופה מאתגרת זו, ומתאימים את המענה לצרכים הייחודיים של כל ארגון. לפרטים, ניתן לפנות אלינו כאן.

קבוצות תמיכה ללא תשלום לקרובי נרצחי נובה

אנו ממשיכים לתמוך במשפחות, בני ובנות זוג של נרצחי הנובה, שאיבדו את יקיריהם בפתאומיות ובטרם עת, ונשארו להתמודד עם כאב האובדן. עד כה נפתחה קבוצה להורים שכולים בצפון, בתל אביב נפתחו שתי קבוצות לבנות זוג, קבוצת הורים וקבוצת אחים ואחיות, בחדרה נפתחו שתי קבוצות הורים, בירושלים קבוצת הורים ובמודיעין תיפתח בקרוב קבוצה נוספת להורים. לפרטים ולהרשמה, לחצו כאן.

מרכז אלה בכנס המוסד לבטיחות וגהות

ב-16 באפריל תשתתף העמותה בכנס של המוסד לבטיחות וגהות, בו ישתתפו כ-500 אנשים הממונים על הבטיחות והגהות במפעלים גדולים. הכנס מיועד לאנשי ונשות מקצוע מתחום הרפואה התעסוקתית, בטיחות, תברואה, ריפוי בעיסוק, ארגונומיה ועוד. דינה דרור, עו"ס MSW ופסיכותרפיסטית במרכז אלה, תרצה בכנס בנושא שמירה על איתנות העובדים והעובדות בשגרת החירום, לאור הקשיים והאתגרים של התקופה.

סדנאות למילואימניקים השבים לעבודתם – רכבת ישראל

במסגרת שיתוף פעולה עם רכבת ישראל ערכנו חמישה מפגשים ברחבי הארץ למשרתי מילואים ששבו מהשירות לעבודתם. התגובות המרגשות שקיבלנו מהמשתתפים העידו על החשיבות של הליווי במעבר החד מהלחימה לשגרת העבודה, ועל הצורך של העובדים החוזרים לקבל מקום והכרה בקשיים שהם חווים. הסדנאות עוסקות באתגרים שמעוררת החזרה מהשירות לעבודה, ומספקות כלים להתמודדות עם הקשיים. לפרטים נוספים ולהזמנת סדנה, לחצו כאן.

הרצאות מקצועיות במגוון תחומים

לאחרונה העברנו הרצאות לצוותי חינוך במועצה אזורית דרום השרון בנושא אובדן טראומטי, הרצאה בתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי בנתניה בנושא טיפול באבל מעוכב, הרצאה במסגרת יום השתלמות בג'וינט אשלים בנושא טראומה קולקטיבית, הרצאה בנושא שמירה על איתנות בחירום בנציבות שירות המדינה, ועוד.

אנו מציעים מגוון הרצאות מקצועיות בנושאים הקשורים להתמודדות עם אובדן, טראומה ומשברי חיים, וניתן לפנות אלינו דרך האתר כדי להזמין הרצאה המתאימה לצרכי הארגון.

ביקור חברת הכנסת קרין אלהרר

ח"כ קרין אלהרר (יש עתיד) הגיעה לקליניקה של מרכז אלה בתל אביב כדי להכיר את העמותה ואת העשייה המגוונת שלנו על רקע אירועי המלחמה. במסגרת הפגישה סיפרנו על המענים הרבים שאנחנו מציעים לקהלים שונים, עם דגש על אוכלוסיות המתמודדות עם אובדן וטראומה ולא מקבלות הכרה ומענה ממוסדות המדינה.

טקס הזיכרון לשואה ולגבורה

ביום שני, 6.5.24 יתקיים טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה לקהילה ההולנדית, ב"אנו" – מוזיאון העם היהודי בתל-אביב (הזמנה רשמית תישלח בתחילת אפריל). הטקס יועבר בשידור חי ברשת.

נושא הטקס השנה הוא דיאלוג בין מלחמות. ניצולי שואה ובני הדור השני יספרו על הקשר בין המלחמה אז, למלחמה היום. כיצד הם חוו כניצולים את הפלישה? איך הם מתמודדים עם המתח? האם אירועי המלחמה הנוכחית השפיעו על התפיסות, התובנות או האמנות שלהם בנוגע לחוויותיהם מהשואה? מהיכן הם שואבים את הכוחות, ואיזה מסר הם נושאים?

לאחר הנאומים, העדויות והקראת השמות, תוגש ארוחת צהריים קלה ויערך סיור מודרך במוזיאון. פרטים נוספים וקישור לשידור הישיר יישלחו בהמשך.

מאת
עדי רשף
מנהלת תוכן
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה