חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

יום הזיכרון לשואה ולגבורה – הזמנה לטקס

הזמנה

כל הפרטים על הטקס, שיתקיים ב- 18.4.23 בזום

ב-18 באפריל 2023, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, מקיימים חברי הקהילה ההולנדית טקס זיכרון. מכיוון שהקורונה עדיין איתנו, ייערך גם הפעם טקס מקוון. ההזמנה תישלח במייל במהלך חודש מרץ.

נושא הטקס השנה הוא לחיות עם השואה. כמעט שמונים שנה חלפו מאז השחרור, אך אף על פי שזמן רב עבר, עדיין מורגשת השפעת הרדיפות והרצח לא רק בחייהם של אלה שחוו את השואה, אלא גם בחייהם של בני זוגם, ילדיהם, נכדיהם וקרובי משפחה נוספים.

אצל חלק מהניצולים ובני הדור השני קיים קשר הדוק בין השואה לבין עיסוקם המקצועי. בטקס ידליקו נר שישה גברים ונשים, אשר בעקבות חוויותיהם או אלו של הוריהם בזמן השואה, פנו לכיוון מסוים והם בעלי מוטיבציה מיוחדת לעבודה ופעילויות ספציפיות: רבקה לוויסון-ולייסהאואר, ווילי לינדוור, נעמי מערבי -רפפורט, הארי מוק, לנה נוימרק-שפיץ ואברהם רות.

תכנית הטקס נותרה דומה לשנים קודמות, אך טקס קריאת השמות יתבצע באופן שונה: אנו מזמינים אתכם להקריא בקול רם את שמות יקיריכם בעצמכם, להקליט זאת באמצעות הטלפון הנייד ולשלוח אלינו את הסרטון. אפשר לצלם את עצמך או לבקש ממישהו אחר לצלם אותך, ואם יש צורך בעזרה, ניתן ליצור איתנו קשר ואנו ננסה למצוא מתנדב קרוב אליך שיוכל לעזור לך.

לסיוע בצילום הסרטון יש לפנות לקים- kim@elah.org.il | 050-7737336

מאת
לאונטין פרמן
מנהלת תוכן - הולנדית
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה