חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

"קשה מאוד לעכל ולקבל אובדן כזה"

התמודדות עם אובדן

מאז השביעי באוקטובר רבים נאלצים להתמודד עם אובדן יקיריהם, עם אובדן הביטחון והאמון, וגם עם ההבנה שמציאות חייהם השתנתה לנצח. אנחנו כאן גם עבורם

אנו מציעים טיפול נפשי למי שחווה אובדן בעקבות אירועי המלחמה (עד חמישה מפגשים ללא תשלום, בסבסוד מרכז אלה). הטיפול מיועד לבני משפחה, חברים, בני ובנות זוג וכל מי שאיבד אדם יקר וזקוק לסיוע נפשי. במסגרת זו אנו מקבלים גם פונים שלא חוו אובדן אך זקוקים לסיוע נפשי על רקע המצב המורכב במדינה.

מרגו מויאל, מנהלת תוכנית הסיוע למשפחות שחוו אובדן פתאומי כתוצאה מרצח, התאבדות ותאונות דרכים, מסבירה: "כשמדובר באובדן צפוי, למשל על רקע זקנה או לאחר מחלה ממושכת, האדם האבל לרוב מוצא בתוכו את כוחות הנפש להתמודדות עם האובדן ולא בהכרח זקוק לתהליך טיפולי. התחושות משתנות ככל שהזמן עובר, והוא לומד בהדרגה לחיות לצד האובדן.

במציאות הנוכחית מדובר באובדנים טראומטיים מאוד, אכזריים ופתאומיים, במצבים של ריבוי אובדנים ובמקרים בהם אנשים היו עדים לרצח ולחטיפה. קשה מאוד לעכל ולקבל אובדן כזה, ולכן רצוי לקבל עזרה חיצונית – קודם כל כדי לטפל בטראומה שהם עצמם חוו, ולאחר מכן כדי למצוא בעצמם את כוחות הנפש ואת הדרכים להתמודד עם המציאות הכל-כך קשה שנכפתה עליהם. הטיפול ניתן באופן פרטני וניתן גם לקבל טיפול זוגי, משפחתי או קבוצתי. יש הרבה כוח ומשמעות בהתמודדות המשותפת, בהבנה שאתה לא לבד בזה וביכולת ללמוד מסיפורים של המשתתפים האחרים בקבוצה ומדרכי ההתמודדות שלהם.

"חשוב לציין שהציבור כולו חווה את הטראומה. אנשים מבטאים כאב מאוד גדול, חוסר יכולת ליהנות מהדברים הקטנים של החיים וקושי בחזרה לשגרה. גם במקרים האלה מומלץ לפנות לקבלת עזרה. האסון שקרה כאן הוא בקנה מידה עצום – זה לא רק אובדן של אנשים, זה גם אובדן של ביטחון, של אמון, אובדן של המוכר והידוע, והבנה שמציאות חיינו השתנתה לנצח. המציאות הזו משפיעה עלינו כפרטים, משפיעה על המשפחה שלנו, על המצב הכלכלי, הביטחוני ועל כל מערכות חיינו. לכן, אך טבעי הדבר שהאדם הבודד ירגיש צורך לקבל עזרה כדי לצלוח את המציאות הנוראה הזו, וכדי למצוא את הכוחות שטמונים בו. התחושה הזאת ש'לא מגיע לי טיפול כי לא נפגעתי באופן ישיר, לא הייתי שם או לא איבדתי אדם קרוב' – אין לה מקום, לכל אדם מגיע לקבל עזרה במקום שבו הוא נמצא, ללא השוואה לכאב של אדם אחר או לצורך של אדם אחר.

יש מקום ויש חשיבות לקבל את הסיוע כדי לחזור לתת אמון בעצמנו ולמצוא את הכוחות להתמודד עם אתגרי החיים".

לתיאום טיפול יש לשלוח הודעת ווטסאפ למרכז אלה במספר 050-6644000 או לפנות דרך האתר שלנו:

https://www.elah.org.il/contact

מאת
עדי רשף
מנהלת תוכן
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה