חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

לחוד אבל ביחד

הקהילה ההולנדית

אם יש משהו שלמדנו בשנה החולפת, זה עד כמה חשובים קשרים חברתיים לכולנו. אנשים הם ישות חברתית, ויש להם את הצורך בקרבה של משפחה וחברים.

יום הזיכרון לשואה ולגבורה יתקיים ב - 8 באפריל 2021. כמו בכל שנה, נרצה לעבור חלק מהיום יחדיו בקהילה ההולנדית. על מנת להקטין את סיכון ההדבקה של כל אחד,החלטנו לא להיפגש פנים אל פנים, אלא לקיים טקס זיכרון דיגיטלי בעזרת זום.

על אף שמדובר בשידור בזום, אנו מנסים לקיים חלקים מהתוכנית הרגילה. כמו בשנים קודמות, שגריר הולנד בישראל ינאם בפנינו, 6 ניצולי שואה יספרו את סיפורם בהקשר לנושא המרכזי, נקשיב לקטעי מוזיקה של מלחינים יהודים הולנדים ונקרא את שמותיהם של היקרים לנו שנספו.

במרכז ניצבת התמה שבימים אלו מעסיקה רבים. אם יש משהו שלמדנו בשנה החולפת, זה עד כמה חשובים קשרים חברתיים לכולנו. אנשים הם ישות חברתית, ויש להם את הצורך בקרבה של משפחה וחברים. במיוחד המבוגרים הבודדים, הפגיעים מפני הוירוס ולכן מבודדים, הרגישו שהבדידות קשה מאוד, ללא ביקורים. את המשפט "אני מעדיף למות מקורונה מאשר מבדידות" שמענו לא אחת באלה.

זה הוביל אותנו לשאלה אילו חוויות ניצולים חוו בנושא זה בשנות המלחמה? כיצד הושפעו  ילדים צעירים שהתחבאו אצל זרים או הושמו על טרנספורט? האם התמודדו לבדם מול הכל? האם יכלו לבוא עם החרדה והעצב להוריהם או להורים המאמצים שלהם? האם יצרו קשר משמעותי עם אחרים בסביבתם החדשה? היו להם חברים או חברות? או אולי כתבו את שעל ליבם ביומן?

אנו מקווים שעל ידי מחשבה ושיח על הנושא, נגלה היבטים נוספים של חוויות המלחמה שנוכל לחלוק עם הדור הצעיר.

אנו קוראים לכם המשתתפים בטקס לא לשבת לבד מול המסך, אלא להזמין חברי משפחה להיות יחד אתכם. לצד הטכני היעזרו בילדים, בנכדים או אחרים סביבכם.

בבית יוליאנה ובבית יולס הטקס ישודר על גבי מסך באולם הגדול. דיירים ואורחים מבחוץ שרוצים להשתתף בהקרנה, מוזמנים בשמחה, אם תנאי המגפה יאפשרו זאת.

מאת
מרכז אלה
התמודדות נפשית עם אבדן
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה