חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

"חופשות אופניים ברחבי הולנד"

הקהילה ההולנדית

זה היה מאוד מרגש לילדה בת שש. הייתי צריכה להיזהר מהאווזים שרצו לנשוך אותנו. ואת המים היינו צריכים לשאוב ממשאבת המים.

בסוף נובמבר נפתחה ב'אלה' קבוצה חדשה, "החבר'ה", שחבריה נפגשים מדי מספר שבועות באמצעות זום. המטרה של הקבוצה היא, כפי ששמה כבר מרמז, ליצור קצת הקלה ולהעלות את מצב הרוח בימים כאלה. בכל מפגש מתמקדת הקבוצה בנושא אחר, עליו מכריזים מראש, כך שכל המשתתפים יוכלו להתכונן היטב.

הפגישה השלישית שלנו התקיימה בסוף חודש דצמבר, והפעם יצאו החברים יחד לחופשה. מכיוון שנסיעות אמתיות אינן אפשריות כרגע, החלטנו לספר סיפורי חופשות ולקחת אחד את השני למקומות מוכרים ומוכרים פחות בעולם.

נשמח לקחת אתכם יחד איתנו למסעותיהן של חברות הקבוצה.

אחת המשתתפות מספרת כי התגוררה בברזיל מספר שנים. היא תיבלה את סיפורה על הטיול שערכה שם עם תמונות של מפל יפה במיוחד. הטבע שם התגלה כיפיפה ועוצר נשימה.

סיפור של משתתפת אחרת היה על החופשות המשפחתיות שהיא זוכרת כילדה עם הקרוואן המשפחתי. חופשות אלה נערכו לעתים עם עוד זוג חברים שגם להם היה קרוואן. הם טיילו בקרוואן ונסעו לסופי שבוע ארוכים, למקום יפהפה בצרפת עם נהר שאפשר היה לשחות בו. ואז אמא הייתה שולחת אותי למכולת להביא ביצים יחד עם אחי, מבלי שנדע לדבר מילה בצרפתית. ההפתעה הגדולה הייתה שבכל זאת הצלחנו לחזור לאמא עם הביצים.

דיברו גם על האהבה לחופשות אופניים. אחת המשתתפות יצאה לחופשה של רכיבה על אופניים יחד עם אמא ואחיה בשנת 1950, מליידן לחרונינגן, ובילתה את הלילה בדרך בחצר של איכר אחד. זה היה מאוד מרגש לילדה בת שש. היה צריך להיזהר מהאווזים בחצר שלא ינשכו.  ואת המים היינו צריכים לשאוב ממשאבת מים בחצר. התחושה הייתה כמו בתוך אגדה, סיפרה המשתתפת. מאוחר יותר, כשגדלה, ערכה עוד הרבה חופשות אופניים אחרות, לימים גם עם בן זוגה, ברחבי אירופה, מהולנד לטורקיה, בפולין ובאוקראינה.

שמענו את סיפורה של משתתפת שתמיד יצאה לקמפינג עם בעלה וארבעת ילדיה, שניים מהם בכיסאות גלגלים, עם אוהל גדול מאוד. בלוקסמבורג, בשוויץ, או באגם ז'נבה. זה לא תמיד היה קל, אך תמיד הסתדרו איכשהו ונהנינו מאוד. באתר הקמפינג הם פגשו קבוצת אנשים עם חיות בר קטנות. הבן הבכור שהיה בכיסא גלגלים היה מעוניין להחזיק חיה כזו. נתנו לו להחזיק גור אריות קטן על הברכיים והוא היה כל כך גאה שהוא הסתובב עם גור האריה הזה בכל רחבי הקמפינג.

תרצו גם אתם להיזכר בחופשת החג? אתם מוזמנים לעיין שוב באלבום התמונות כדי ליהנות מהזיכרונות היפים. ישנם אנשים שמנהלים יומן חופשה. אם עשיתם כך, קיראו אותו שוב ותוכלו לחוות שוב את תחושת החופש הנעימה. תנו לעצמכם רגע להרהר בהרפתקאות אותן חוויתם.

אם אתם חושבים שקבוצה קהילתית תתאים לכם, ניתן להירשם  אצל קים ויסרס דרך kim@elah.org.il או 050-7737336. התנאי היחיד הוא החזקת מחשב (ללא טאבלט או טלפון. ) בכדי שתוכלו להשתמש בזום.

 

קים ויסרס

מאת
קים ויסרס
עו"ס, הקהילה ההולנדית
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה