חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

"זו מציאות שלא דומה לשום דבר שחווינו בעבר"

המכון הטיפולי

תחושת הפקרה, פגיעה בתחושת המוגנות, אשמת הניצול – גם מי שלא נפגע באופן ישיר מהמלחמה זכאי לטיפול נפשי

במסגרת הסכם עם הקואליציה לטראומה, עמותת מרכז אלה מספקת עד 12 טיפולים ללא תשלום למי שמתמודד.ת עם חרדה בעקבות המצב, בסבסוד הביטוח הלאומי.

נטלי גלבמן גרשון, עו"ס MSW, פסיכותרפיסטית המתמחה בטראומה, אובדן ושכול ומנהלת המכון הטיפולי של מרכז אלה באזור הדרום, מסבירה: "אירועים הגורמים לתחושות של לחץ ודחק, כמו שאנחנו חווים בחודש וחצי האחרון, מאתגרים את כולנו – גם את מי שחוו התמודדויות אישיות ונפשיות עוד לפני המלחמה, וגם את מי שלא. המציאות שאנחנו חווים היום אינה דומה לשום דבר שחווינו בעבר, הן בחשיפה לאכזריות, הן בתחושת ההפקרה והן בפגיעה בתחושת המוגנות. לכן, פוטנציאל הפגיעה והסבירות להתפתחות סימפטומים של סטרס ודחק, גבוה יותר.

"אנשים רבים חווים תחושות של 'אשמת הניצול', ומרגישים אשמים על כך שאנשים רבים נפגעו ולהם לא קרה דבר. הטיפול מסייע להם לקחת את התחושות האלה למקום של משמעות וערכים – 'לא נפגעתי, נחשפתי לזוועה, אבל אני יכול לתרום ולהיות משמעותי עבור אחרים ולהפוך את העולם למקום טוב יותר באופן שבו אני מתנהל בחלקת האלוהים שלי'. הטיפול מאפשר לעבד את הדברים, להבין איך האירועים משפיעים עלי, לתת תוקף לתחושות ולקבל סיוע רגיש ומקצועי".

אם גם אתם חווים חרדה בעקבות אירועי המלחמה, אנחנו כאן כדי לעזור. אל תישארו לבד עם הקושי.

מאת
עדי רשף
מנהלת תוכן
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה