חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

אתגרים בעבודה הטיפולית

המכון הטיפולי

מרכז אלה מציע מסגרת תומכת לצוות המטפלים והמטפלות – ויש לזה סיבות טובות

"לפעמים אני, לפעמים אתה, כה זקוקים לנחמה" (רחל שפירא)

לצד תחושת המשמעות, העניין והסיפוק שבעבודת הטיפול, קיימים בה גם צדדים מאתגרים ומורכבים. מחקרים מוכיחים כי רמת השחיקה בקרב עובדי ועובדות המקצועות הטיפוליים גבוהה מאוד ביחס למקצועות האחרים, והשחיקה באה לידי ביטוי בדרכים שונות – תסכול, עייפות, סטרס ועוד. החשיפה לסיפורי חיים קשים ולמצבים מורכבים, הבדידות שבעבודה הפרטנית וההתלבטויות העולות לעתים בעבודה הטיפולית הם רק חלק מהאתגרים בהם נתקלים אנשי הטיפול. במקרים רבים, הם נשארים לבד עם הקושי.

לנו במרכז אלה חשוב להעניק למטפלות ולמטפלים מסגרת תומכת, המסייעת להם בהתמודדות עם האתגרים בעבודה וגם מעודדת את התפתחותם המקצועית. ברור לנו כי כשהמטפלות והמטפלים מרגישים עטופים, יש להם את הפניות ואת הכוחות לטפל ולתת לאחרים.

איך זה בא לידי ביטוי?

הדרכה קבוצתית: במסגרת מפגשים קבוצתיים בהנחיית מדריך מקצועי ומנוסה, משתתפי הקבוצה מציגים מקרים מעבודתם היומיומית (ללא ציון פרטי המטופלים ותוך שמירה על פרטיותם), דנים בסוגיות מקצועיות ולומדים זה מזה.

הדרכה אישית: ניתן לקבל פגישות עם מדריכ/ה מקצועי/ת, לרוב ותיקה יותר. הליווי של המדריכ/ה מאפשר לקבל זווית נוספת על דילמות מקצועיות, לשתף בתחושות של תסכול ושחיקה וגם לחלוק חוויות אישיות הקשורות לעבודה ולחיים בכלל.

מעטפת מקצועית: לאורך השנה מתקיימות במרכז אלה הדרכות והכשרות מקצועיות בנושאים מגוונים, ללא עלות. ההדרכות מאפשרות למטפלים ולמטפלות להעשיר את הידע, להעמיק בנושאים המעניינים אותם ולהתפתח מקצועית.

מעטפת חברתית: עובדי ועובדות מרכז אלה הם חלק מקבוצה שהולכת וגדלה, ולמרות זאת שומרת על אווירה חמה, נעימה ומשפחתית. ישיבות הצוות, המפגשים והקשרים האישיים מסייעים להפיג את תחושת הבדידות המלווה לעתים את העבודה בקליניקה.

גב מקצועי: אנו במרכז אלה מייעצים ומסייעים למטפלים ולמטפלות שלנו, ומגבים אותם במקרים מורכבים ובמקרים שיש בהם סיכון. המטפל או המטפלת לא נשארים להתמודד לבד עם המורכבות.

רב תרבותיות: בזכות שיתופי הפעולה של מרכז אלה עם משרדים ממשלתיים שונים, המטפלות והמטפלים שלנו פוגשים מגזרים שונים ואוכלוסיות מגוונות מכל רחבי הארץ, גם כאלה שלא מגיעות בדרך-כלל לקליניקה הפרטית. החשיפה לקהלים חדשים מעניינת, מעשירה ומלמדת.

• גיוון מקצועי: העבודה במרכז אלה מאפשרת לעסוק במגוון רחב של תחומים מקצועיים – אובדן, שכול, טראומה, חוסן, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול השלכתי, הנחיית קבוצות ועוד.

• עבודה שוטפת: אנו מספקים עבודה למטפלים ולמטפלות שלנו באופן שוטף. ההתעסקות בשיווק עצמי ובגביית תשלום מתבצעת על ידינו, כך שהמטפלים פנויים לעסוק אך ורק בטיפול עצמו.

אנו במרכז אלה מאמינים כי כדי להעניק טיפול מיטבי, גם המטפלות והמטפלים זקוקים להדרכה, תמיכה ואוויר לנשימה. אנחנו תמיד כאן כדי לתמוך בכל מי שזקוק לתמיכה נפשית – וגם באלה שמעניקים אותה.

רוצה לעבוד איתנו? כדי להגיש מועמדות, יש לשלוח קורות חיים למייל gius@elah.org.il ולציין בנושא המייל את תחום העיסוק.

מאת
עדי רשף
מנהלת תוכן
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה