חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

מרכז אלה למען משפחות הקורונה

גיוס משאבים

בחודש יוני האחרון יצאנו למסע גיוס המונים. למה עשינו זאת? איך הכל קרה? ומה קורה עכשיו, ביום שאחרי? התשובות בכתבה

את ליאור שטרסברג אנו מכירים מעבודתנו המשותפת בטיפול באוכלוסיית הגיל השלישי. כשליאור פנה אלינו וסיפר על אמו, חנה ז"ל, שהלכה לעולמה לאחר מאבק בנגיף קורונה, מיד הבנו שיש כאן משהו שונה. ליאור סיפר על ההתמודדות המשפחתית הלא פשוטה עם האובדן הכה-פתאומי. אמו הייתה רק בת 72, אישה באמצע החיים, רבת פעלים. כעת נדרשים בני המשפחה להתמודד עם אבדן לא צפוי, שכמעט ולא מכירים בו או מתייחסים אליו. אובדן שקוף שנכנס לסטטיסטיקה.

אנו במרכז אלה הבנו שזה התפקיד שלנו להעניק טיפול רגשי לכל אותן משפחות שלא מקבלות את התמיכה שהן זקוקות לה, על אף שיש אלפי נפטרים ועשרות אלפי בני משפחה אבלים.

התחילו דיונים, מחשבות, פגישות, התייעצויות, כדי להחליט מה הדרך הנכונה ביותר לסייע. כך נולד מיזם "מרכז אלה למען משפחות הקורונה". כל אדם שאיבד בן משפחה מקורונה יוכל לקבל 10 פגישות ללא עלות של טיפול נפשי פרטני, משפחתי או קבוצתי. פתחנו קו טלפון ייעודי לקבלת הפניות של משפחות הקורונה. את השיחות קיבלו אנשי המקצוע שלנו, שיודעים להתאים לכל פונה את סוג הטיפול המתאים עבורו.

כדי לממן את התכנית, יצאנו בקמפיין גיוס המונים. כל כך הרבה סימני שאלה היו בתחילת הדרך. נכון שהעמותה ותיקה ובעלת ידידים רבים, אך עדיין, לא יכולנו לדעת מה ייצא מהמסע שעמדנו לצאת אליו. אולי לא יתחברו למטרה, אולי לא ישתפו פעולה, אולי נישאר עם תחושת החמצה, אולי לא נצליח לגייס מספיק כסף.

ידענו שעלינו להשיג סכום נכבד כדי לעמוד בעלויות תכנית הסיוע. מה שלא ידענו, זה עד כמה נתרגש בדרך, נופתע ונגלה את רוחב הלב של הציבור.

בעזרת ליווי של JGive, ארגון ללא מטרות רווח המתמחה בגיוס המונים, בנינו קמפיין. רבים שהתגייסו למאמץ לקחו על עצמם להיות "שגרירים", שתפקידם להפיץ את הקמפיין בקרב סביבתם הקרובה ולהזמין את הסביבה להיות שותפה לפרויקט באמצעות תרומה. קיימנו ערב שגרירים מרגש, שם שמענו את בני משפחת שטרסברג מספרים על חנה ז"ל וקיבלנו גם הסבר מקצועי מיואב, נציג JGive, על תפקיד השגריר. הערב הסתיים ו... קדימה, יצאנו לדרך.  

המסע לא היה קל, יעידו על כך השגרירים. זה לא פשוט לבקש מהסביבה הקרובה להתגייס כשותפים לפרויקט, חשוב ככל שיהיה בעינינו. זה לא מובן מאליו שאנשים יתנו מעצמם, יתעניינו ויזדהו עם המטרה שהצבנו. ואכן, קיבלנו הרבה "לא".

אבל קיבלנו גם הרבה "כן". מעל 1,150 איש הזדהו עם המטרה, בחרו להיות שותפים למסע ולתרום למען טיפול במשפחות הקורונה. התרומות הגיעו מתושבים מכל רחבי הארץ, מהמגזר היהודי ומהמגזר הערבי, מהאנשים הקרובים ביותר לעמותה וגם מכאלה ששמעו עלינו לראשונה. קיבלנו אפילו תרומות מעבר לים, מתורמים מהולנד ומארצות הברית. בכוחות משותפים גייסנו עד כה קרוב ל- 600,000 ש"ח.

אז מה היה לנו?

• נכון לתאריך 19 באוגוסט 2021 – גויסו 590,519 ש"ח ומספר התורמים עומד על 1,154.

• השתתפו 125 שגרירים פעילים.

• סכום תרומה ממוצעת עומד על 300 ₪ (קצת מעל הממוצע המוכר ב-JGive).

• כ-6,000 איש ביקרו באתר הקמפיין ונחשפו לפעילותנו דרכו.

אבל בעיקר, התוצאה החשובה המתאפשרת בזכות כל זה, היא שמעל מ-150 איש כבר התחילו טיפול במסגרת תכנית הסיוע למען משפחות הקורונה. בימים אלה נפתחת קבוצת מטופלים נוספת למשפחות הקורונה. למעוניינים להצטרף, אנא התקשרו ל- 1-800-800-440.

תודה רבה לכל השגרירים ולכל התורמים שלנו על ההתגייסות מחממת הלב.

לתרומות לטיפול במשפחות הקורונה:

https://www.jgive.com/new/he/ils/donation-targets/56862

להסרה מרשימת התפוצה נא לשלוח מייל לכתובת: elah@elah.org.il

מאת
איילת פומרנץ
חברת צוות פיתוח משאבים ותקינה
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה