חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

תמיכה נפשית בילדים

גיוס משאבים

גם ילדים מתמודדים עם חוויות טראומטיות ומשברי חיים. אנחנו כאן כדי לסייע

בתחילת מאי זכינו לביקורו של ליאו לוי, נציג קרן מחסה ליתומים בהולנד, המעניקה למרכז אלה תרומה שנתית לטובת טיפול בילדים. מדי שנה פונים למרכז אלה הורים המבקשים עזרה עבור ילדיהם אך אינם יכולים לעמוד בעצמם בתשלום עבור הטיפול, ואף אינם זכאים להגיש בקשה לסבסוד כלשהו. בדרך כלל מדובר בילדים (ונכדים) ממוצא הולנדי החיים בישראל. מכיוון שאנו במרכז אלה מאמינים כי אי יכולת כלכלית איננה סיבה לסירוב קבלת סיוע, אנו מספקים לילדים אלה טיפול מסובסד.

הבעיות איתם מתמודדים הילדים מגוונות. ילדים רבים סובלים מחרדה ו/או דיכאון, לעיתים עקב חוויות טראומטיות ולעיתים עקב נסיבות בבית או בבית הספר. לילדים של עולים חדשים יש לרוב בעיות הסתגלות או קשיים חברתיים, ובני נוער רבים מגיעים לטיפול כי הם סובלים ממכשולים בהתפתחותם הרגשית והאישית. ילדים צעירים יותר מטופלים באמצעות משחק, בעוד ילדים גדולים יותר ובני נוער נעזרים בדרך-כלל בטיפול בשיח. גם הורי הילדים שבטיפול מקבלים הדרכת הורים, כדי שיוכלו להבין את הדינמיקה בבית ולסייע לילדיהם בצורה הטובה ביותר.

מטרת הטיפול היא להעניק לילד תחושה של מסוגלות ושליטה על מצבו. הוא לומד להתמודד עם מה שמטריד אותו ולהסתמך על החוזקות הייחודיות שלו. בסופו של דבר, מטרתנו היא שהילדים יוכלו להתפתח בחופשיות ולהרגיש מאושרים. בממוצע אנו מטפלים בכ-15 ילדים בשנה, בגילאי 8 עד 18 שנים. עלויות הטיפול הן כ- 10,000 ₪ בממוצע.

אנו רואים חשיבות רבה בתמיכה הרגשית לילדים ובהשפעתה על רווחתם הנפשית ועל התפתחותם. על מנת שנוכל להמשיך ולסייע לכל ילד הזקוק לכך, נודה מאוד לתרומתכם שתיועד לטיפול באוכלוסייה זו.

מאת
לאונטין פרמן
מנהלת תוכן - הולנדית
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה