חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

לתת לאחר, לקבל משמעות

גיוס משאבים

תקופת החגים גרמה לרבים מאיתנו להתגייס לעזרתם של אחרים, ולא במקרה

בתקופת החגים צצות שוב ושוב בכל מדיה אפשרית בקשות לסיוע לנזקקים, קריאות לעזרה בתחומים שונים וניסיונות לגיוס מתנדבים ותרומות. עונת החגים, המתאפיינת בקניית מתנות, בגדים חדשים ומזון לארוחת החג, מעוררת במקביל את הרצון לתת לאחרים – לאלה שלא יכולים להרשות לעצמם את השפע הזה. כמו בכל שנה, גם השנה הרגשנו במרכז אלה את הצורך הגובר לתרום ולתת במהלך חגי תשרי.

למה זה קורה דווקא בחגים?

קיימת ציפייה סביב עונת החגים, איזושהי פנטזיה של חג שמח, של משפחתיות, של אוכל בשפע ואווירה נעימה ונינוחה. השאיפה היא לטוב – שיהיה לך טוב, וגם לאחרים. חגי תשרי מעוררים פעמים רבות חשבון נפש פנימי ורצון לעשות משהו משמעותי, להרגיש חלק ממשהו, והסיוע לאחרים תורם לתחושה הזאת.

גם הסיפורים של החגים, המסורת, המנהגים, מכוונים אותנו להעמיק בכל הקשור לערכים שלנו, והחשיבה הזאת מחברת אותנו לנתינה ולרצון לעשות משהו טוב.

האם החגים מעצימים גם את תחושת החוסר?

עבור אנשים רבים תקופת החגים מחדדת את תחושת החוסר, את מה שהיינו רוצים שיהיה לנו – ואין. מהצד נדמה שלכולם יש משפחה, לכולם יש שולחן מלא אוכל וכולם חוגגים בשמחה, אבל המציאות אצל רוב האנשים רחוקה מהפנטזיה, והחג מדגיש את הפער הזה. אם, למשל, המצב הכלכלי לא טוב ואין לי אפשרות לקנות חולצה חדשה, זה יפריע לי בחג יותר מאשר בחיי היום-יום.

מה נותנת לנו הנתינה?

הרבה דברים שאנחנו עושים בחיים בלי לתת עליהם את הדעת, קשורים לסולם הערכים שלנו. כשאנחנו חיים בהלימה עם הערכים שלנו, אנחנו בדרך-כלל מרגישים טוב, מרגישים משמעות, רווחה, חוסן. כשאנחנו נאלצים לחיות באופן שסותר את הערכים שלנו, הפער גורם לאשמה ולחרטה. עבור אנשים רבים הנתינה מחברת לערכים, וגורמת להם להרגיש משמעותיים ומועילים.

לתת מכל הלב

עם השנים, נדמה שהחברה שלנו נעשית אלימה יותר ותוקפנית יותר מיום ליום. דווקא בתוך הקונטקסט הזה, יש לנתינה ערך רב. בני האדם הם יצורים חברתיים, והצורך החברתי הוא בסיסי ממש כמו אכילה, שינה ומוגנות. נתינה היא הביטוי המשמעותי ביותר של חברותיות, של ביחד, של קהילה. הצורך לתת הוא צורך מאוד בסיסי ואנושי, והוא נותן תחושת משמעות ורווחה לשני הצדדים, גם לצד הנותן וגם לצד המקבל.

גם במרכז אלה אנו מבחינים בעלייה במספר התרומות סביב תקופת החגים. אנחנו מודים מקרב לב לכל האנשים שבוחרים לתמוך בפעילות שלנו למען קהלי היעד השונים.

אנחנו מזמינים אותך להצטרף ולתרום על מנת שנוכל להמשיך להעניק תמיכה נפשית לאלה שזקוקים לה, בימי שגרה וגם בחגים. לחצו כאן לתרומה.

מאת
עדי רשף
מנהלת תוכן
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה