חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

מהי אחריות תאגידית?

גיוס משאבים

כשהארגון מתנהל באחריות, כל הצדדים מרוויחים

עד לפני כמה שנים, מרבית הארגונים והחברות התמקדו בעיקר בנתון אחד: שורת הרווח. עם הזמן הלך והתפתח המושג אחריות תאגידית, המביא בחשבון נתונים נוספים הקשורים להתנהלות העסק, להגינות שלו ולממשקים שלו עם הקהילה והסביבה. משמעות האחריות התאגידית היא שמעבר ליצירת רווח עבור בעלי המניות, על הגוף העסקי לייצר ערך עבור הלקוחות, הספקים, המשקיעים והקהילה, ולפעול מתוך אחריות חברתית.

אחריות תאגידית מתבטאת בדרך כלל בכמה תחומים: אתיקה בעסקים (לדוגמה – מיגור שחיתות), הגינות מסחרית (לדוגמה – בשיווק ובפרסום), שקיפות בניהול, יחס הוגן לעובדים ולספקים, מחויבות לאחריות סביבתית, שמירה על סביבת עבודה הוגנת וכן התנדבות ותרומה לקהילה, באמצעות תרומת שעות התנדבות של העובדים או באמצעות תרומה כספית.

המודעות לחשיבות האחריות התאגידית הולכת וגוברת, וככל שחולף הזמן יותר ויותר תאגידים מתאימים את עצמם למציאות החדשה. גם קהל הצרכנים מחפש היום את הארגונים האחראיים יותר, ומעדיף לצרוך מוצרים ושירותים מחברות שמחזירות לקהילה ומשקפות ערכים שניתן להזדהות איתם. לכן, לאחריות התאגידית יש גם ערך כלכלי, ומחקרים הוכיחו כי חברות שהטמיעו אחריות תאגידית הציגו שיפור משמעותי בביצועים הפיננסיים שלהן.

אחת הדרכים לתמוך בקהילה כחלק ממדיניות של אחריות תאגידית היא באמצעות תרומה לעמותה. חברת צ'ק פוינט טכנולוגיות תוכנה בע"מ העוסקת בפיתוח תוכנה לאבטחת מידע וכן חברת OPC אנרגיה המייצרת חשמל ידידותי לסביבה ביעילות אנרגטית מרבית, תרמו למרכז אלה כחלק ממדיניות האחריות התאגידית. תרומות אלה מסייעות לנו לסבסד תמיכה נפשית עבור אלה שידם אינה משגת. לתמיכה לאחר אובדן ובעקבות משברי חיים יש חשיבות עצומה ויכולת להשפיע באופן דרמטי על יכולתם של המטופלים להתאושש, להשתקם, לנהל חיים נורמטיביים ולחזור לתפקוד מלא.

אם גם הארגון שלך תורם לקהילה או מחפש דרכים לתרום, ניתן ליצור איתנו קשר כאן לפרטים נוספים.

מאת
עדי רשף
מנהלת תוכן
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה