חדשות, חידושים ועידכונים בניוזלטר של אלה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו? מלאו פרטים

לא ספאם. ניוזלטר - הירשמו!

תודה רבה
הבקשה לא הגיעה... משהו לא תקין

מלחמת השחרור

גיוס משאבים

עבור חיילים בודדים, השחרור מצה"ל עשוי להיות קשה ומורכב. אנחנו כאן בשבילם

המרכז לחיילים בודדים על שם מייקל לוין הוקם ב–2009 על ידי קבוצה של חיילים בודדים לשעבר. הם ראו את הצורך לעזור ולטפל בצרכים ובקשיים שיש לכ–7,000 חיילים בודדים המשרתים בצה’’ל. המרכז הוא האירגון הראשון והיחיד שמטרתו היא לטפל בצרכים הפיזיים והחברתיים של חיילים בודדים (מתוך אתר הארגון).

אתגרים לא פשוטים

השירות הצבאי מלווה בתחושות כמו מתח ופחד, קשיים של עומס ואתגר פיזי, וכן צורך להתאים למסגרת קשיחה וקפדנית. לצד אלה נוספים גם קשיים שכל אדם חווה, וביתר שאת כשמדובר בסביבה מתוחה כמו הצבא, ביניהם קונפליקטים אישיים וחברתיים. החיילים והחיילות, שהם בעצם נערים ונערות, נדרשים להתמודד עם אתגרים לא פשוטים מסוג זה בגילם הצעיר.

סיכון גבוה למצוקה נפשית

עם זאת, ניתן להתמודד עם הקשיים בהצלחה כאשר יש מעטפת תומכת. לרוב האנשים יש משפחה תומכת, יש מי שיסייע ויפחית במידת מה מהמעמסה הנפשית. לחיילים הבודדים – אין. ידוע כי אחד הגורמים המרכזיים למצוקה נפשית הוא תחושת בדידות והיעדר רשת תמיכה. חיילים בודדים מתאפיינים בדיוק בכך: הם נטולי מעגלי תמיכה משפחתיים וחברתיים, וגם אם יש להם משפחה תומכת, היא לרוב רחוקה מאוד – במדינה אחרת. לכן, הם נתונים בסיכון גבוה לחוות מצוקה נפשית.

סיוע ללא עלות לחיילים בודדים

מרכז אלה רכש לאורך 40 שנות קיומו ניסיון עשיר ומוניטין רב בהפעלת מגוון רחב של שירותי תמיכה נפשיים וחברתיים למגוון הקהילות המרכיבות את החברה הישראלית.

בשיתוף פעולה ייחודי של מרכז אלה והמרכז לחיילים בודדים על שם מייקל לוין, אנו מעניקים סיוע נפשי ללא עלות לחיילים בודדים משוחררים הנמצאים במצוקה נפשית.

מי הם אותם חיילים משוחררים שמגיעים אלינו? מדובר בנערים ובנערות המגיעים לישראל מהתפוצות כדי לשרת בצה"ל או בצעירים ישראלים ללא עורף משפחתי. הם רואים, בצדק, בשירותם בצה"ל כניסה הולמת לחברה הישראלית, וברוב המקרים מתנדבים לשרת ביחידות מובחרות. במהלך שירותם, צעירים אלה מקבלים סיוע ותמיכה מצה"ל, אבל אחרי שחרורם הם נותרים ללא המסגרות העוטפות והמגינות של צה"ל. כמו כן, אין להם תמיכה משפחתית או חברתית בכניסתם לחברה הישראלית כבוגרים עצמאיים.

להפוך לאזרחים עצמאיים ויציבים

בשלב זה הם לעתים קרובות מתמודדים עם שלל קשיים נפשיים, אך אין להם את המשאבים לממן טיפול נפשי. מתן טיפול נפשי בשלב קריטי זה יכול לחזק את הצעירים משמעותית, כך שייצאו לחברה הישראלית בביטחון ויוכלו ולהפוך לאזרחים עצמאיים, יציבים ותורמים.

הגשת הסיוע לחיילים הבודדים המשוחררים ממלאת אותנו בגאווה ובהתרגשות בכל פעם מחדש!

הצטרפו אלינו – לחצו כאן לתרומה

מאת
איילת פומרנץ
חברת צוות פיתוח משאבים ותקינה
תודה רבה לך!
אופס... משהו השתבש בשליחת התגובה. נסו שוב מאוחר יותר
חזרה