הרצאות לאוכלוסייה המבוגרת

למרכז אלה מגוון רחב של הרצאות המיועדות לאוכלוסייה המבוגרת במגוון נושאים

הורות בגיל מבוגר

בהרצאה נדון על השינויים המתרחשים ביחסים כאשר הילדים מתבגרים, נדבר על הבחירות של ילדינו וכיצד הן משפיעות עלינו ועל המרקם המשפחתי החדש שנוצר.

רק על עצמי לספר ידעתי

מפגש חוויתי המציע התנסות בגישת הלוגותרפיה. זוהי תרפיה של ריפוי על ידי מציאת משמעות, תוך פנייה אל החלקים הבריאים הקיימים בכל אחד.

סבתאות בעידן המודרני

כאשר אנו הופכים לסבים וסבתות, המבנה המשפחתי המוכר משתנה. לצד ההתרגשות  מתעוררות שאלות לא מעטות. נדון בחוויה החדשה ונבחן את מקומנו בחיי ילדינו ונכדינו החדשים.

הכוח הנשי,  הגברי ומה שביניהם

בהרצאה זו נסקור עם הומור את הכוחות השונים המפעילים אותנו, את השונות וההבדלים לצד החיבור והדמיון.

זוגיות ומיניות בגיל השלישי

בגיל השלישי עלול האיזון בין בני הזוג להתערער. פרישה ממעגל העבודה, שעות פנאי רבות, מעגל חברתי מצומצם  ופערים בין בני-הזוג. בהרצאה זו נבדוק כיצד ניתן להתכונן נכון לזוגיות בגיל השלישי.

חברות בגיל השלישי

גיל הזקנה מביא עמו בדידות בעקבות המעגל החברתי והמשפחתי ההולך ומצטמצם. כיצד ניתן בכל זאת לשמר את הקשרים הקיימים ולפתח קשרי ידידות וחברות חדשים?

התמודדות עם מצבי לחץ

לכל אחד מאתנו יש מגוון דרכים וסגנון התמודדות שונה להתמודד עם קושי, מצבי לחץ או מצוקה. בהרצאה נלמד על דרכי התמודדות עם מצבי לחץ ונתרגל טכניקות של נשימות ודמיון מודרך.

אפליה ודעות קדומות

בהרצאה נדון בצורך שלנו לחלק את העולם ל"טובים" ו"רעים", ל"אנחנו" ו"הם". מדוע יש לנו דעות קדומות ומה אנחנו עושים איתן?

הומור וחשיבה חיובית

החשיבה החיובית מציעה דרכים שונות לעורר את עולם הרגשות ה"חיוביים" על מנת להתמודד עם אתגרי החיים, בהרצאה נבין מהי החשיבה החיובית וכיצד ניתן להגדיל אותה בחיינו.

הכול על הקשבה פעילה

יכולת ההקשבה היא תכונה נרכשת ונלמדת. בהרצאה נלמד טכניקות להקשבה פעילה, מקדמת ומקרבת.

ניהול כעסים

התפרצויות כעס והתקפי זעם עלולים להיות בעלי השפעה שלילית  ואף הרסנית, על חיי הפרט והסובבים אותו. בהרצאה נלמד לזהות סוגי כעסים ותסכולים בעזרת סימנים גופניים, רגשיים וקוגניטיביים. בנוסף, יינתנו כלים לניתוב יעיל ומועיל יותר של הכעס.

משמעות סודות בחיינו

תפקיד הסוד בחיינו הינו נושא מורכב ונרחב. בהרצאה נבין מהו סוד ומהו תפקידו? מהי משמעות החזקת הסוד ומה משמעות גילויו?

חשיבות השינה

אנחנו ישנים שליש מחיינו. שינה טובה חיונית לבריאות פיזית ונפשית טובה. בהרצאה נלמד מהי שינה ותפקידיה, כיצד משיגים שינה טובה? נציע פתרונות ודרכים לשינה טובה ובריאה יותר.

לדבר על השואה או לא?

בהרצאה נדון בתופעת "קשר השתיקה" שקיימת במשפחות רבות סביב נושא השואה ושהייתה קיימת בארץ שנים רבות. ננהל דיון על היתרונות, החסרונות וההשלכות בשיח סביב חוויות ואירועי השואה.

אורח חיים לשיפור הזיכרון

בהרצאה נבין מהו זיכרון ונלמד דרכים ומיומנויותלשיפור ושמירה על הזיכרון בגיל השלישי.

בריאות וחשיבה חיובית

אורח חיים בריא לאריכות ימים - בריאות וחשיבה חיובית: בהרצאה נדבר על עיקרים לאורח חיים בריא ומאוזן, נבהיר את ממדי הבריאות החיובית ותפקוד אפקטיבי בחיי היום יום.

שפת גוף

בהרצאה נלמד מה הגוף והבעות הפנים יכולים לספר לנו ללא מילים?

מפגש כתיבה - הסופר שבתוכי

מפגש חוויתי - באמצעות תרגילי כתיבה יגלו המשתתפים שכל אחד יודע לכתוב על חייו ובעזרת הכתיבה גם לדבר ביתר קלות על חייו עם אחרים.

מפגש דרמה ואימפרוביזציה

השחקן שבתוכי - מפגש חוויתי. בתוך כל אחד מאתנו חבוי שחקן, לעיתים חבוי בנו כשרון דרמטי לא ממומש. העיסוק בתרגילי תיאטרון ואלתור יכול להעניק לנו חופש פעולה, יצירתיות וכיף.

לחיות במודעות

בהרצאה נלמד להכיר את המושג "מיינדפולנס" ונלמד להסתכל על כל רגע עם מודעות רבה יותר.

התמודדות עם פחדים

לכל אחד מאתנו יש פחדים. בהרצאה נדבר על מהו פחד,עד כמה הוא שולט בחיינו וכיצד ניתן לנצחו?

היחס לזקן

: כיצד מתייחסים לזקנה ולאדם הזקן בחברות, תרבויות שונות ובמקומות שונים בעולם

אושר מהו?

כולנו שואפים להיות בני אדם מאושרים, אנו רוצים להרגיש מסופקים ושמחים. בהרצאה נבדוק מהו אושר ואיך ניתן למדוד אותו.

דור ה- Y - להבין את הנכדים

בכל כמה שנים מתחלף דור ונראה שהפער בין הדורות, מכל בחינה, רק הולך וגדל. בהרצאה נדבר על הדורות השונים  ועל צורות החשיבה שקיימות אצל הדורות הצעירים יותר.

העלייה מברית המועצות

נקודת מבט תרבותית על העולים מברית המועצות לשעבר: בהרצאה נלמד ונדון על המאפיינים התרבותיים של העלייה מברית המועצות בתחומים של מגדר, משפחה, עבודה ועוד. תוך התבוננות על הרקע החברתי - תרבותי ממנו מגיעים העולים והשפעותיו.  

בריאות וחשיבה חיובית

אורח חיים בריא לאריכות ימים - בריאות וחשיבה חיובית: בהרצאה נדבר על עיקרים לאורח חיים בריא ומאוזן, נבהיר את ממדי הבריאות החיובית ותפקוד אפקטיבי בחיי היום יום.
הרצאות למתנדבים העובדים עם האוכלוסייה המבוגרת בכלל וניצולי שואה בפרט

מפגש הכנה להתנדבות עם קשישים

עבודה עם קשישים וניצולי שואה יכולה להיות קשה, מסובכת, מעציבה ומספקת. המפגש עם הזקנה מעלה רגשות וסוגיות רבות. בהרצאה נלמד על היבטיה השונים של הזקנה ואיך עורכים ביקור בית אצל קשישים וניצולי שואה בפרט.

אדם מחפש משמעות - מדוע אנחנו מתנדבים?

ההתנדבות יכולה להעניק משמעות רבה עבור המתנדב והמנודב. בהרצאה נעמוד על המשמעויות השונות להתנדבות.

הכול על הקשבה פעילה

ההקשבה מהווה מרכיב מרכזי ומשמעותי בקשר ההתנדבות. בהרצאה נלמד טכניקות להקשבה פעילה, מקדמת ומקרבת.

התמודדות עם הידרדרות נפשית ופיזית של המנודבים שלנו

התנדבות עם קשישים מפגישה אותנו לעתים קרובות עם אבדני הזקנה - חולי, מוגבלות פיסית וקוגניטיבית ותלות גוברת בתפקודים שונים. בהרצאה יינתן מרחב להיבטים הרגשיים ולדרכי התמודדות עם ירידה במצבם של המנודבים.

אסרטיביות בהתנדבות - מהם הגבולות שלי?

בגיל השלישי עלול האיזון בין בני הזוג להתערער. פרישה ממעגל העבודה, שעות פנאי רבות, מעגל חברתי מצומצם  ופערים בין בני-הזוג. בהרצאה זו נבדוק כיצד ניתן להתכונן נכון לזוגיות בגיל השלישי.

עבודת ההתנדבות עם ניצולי שואה

לעבודה עם ניצולי שואה מאפיינים ייחודיים. בהרצאה נלמד על מאפייניהם של ניצולי השואה ועל הרגישויות המיוחדות שיש לקחת בחשבון בהתנדבות עם ניצולי שואה.

ניהול כעסים בחיים האישיים ובהתנדבות

ההתנדבות עשויים להעלות תסכולים וכעסים ולאלו, יכולה להיות השפעה הרסנית על ההתנדבות. בהרצאה נלמד לזהות סוגי כעסים ותסכולים בעזרת סימנים גופניים, רגשיים וקוגניטיביים. בנוסף, יינתנו כלים לניתוב יעיל ומועיל יותר של הכעס.
/* */