צרו קשר
חובה למלא את כל השדות
תודה רבה
קיבלנו את הפנייה, ניצור קשר בהקדם
משהו השתבש בתהליך המשלוח, אנא נסו שנית במועד מאוחר יותר
+

הרצאות לאוכלוסייה המבוגרת

אבדן ושכול

בשורה מרה וניהול שיחה קשה

ההרצאה תעסוק במשמעות וההשפעות של הודעת הבשורה המרה על ההתמודדות עם האבדן, כמו כן  יינתנו כלים לניהול שיחה קשה ובשורה מרה באופן מיטיב ככל הניתן.

התמודדות עם אבדן - ידע, כלים ושיח

כיצד אנו מתמודדים עם אבדן? בהרצאה נעסוק בהתפתחות התאורטית בנושא התמודדות עם אבדן, נסרוק את המודלים התיאורטיים בנושא אבדן ונאפשר מרחב לשיתוף והדהוד, בפן האישי/המקצועי.

תאוריות באבדן ושכול

סקירה של מודלים תאורטיים בנושא אבדן ושכול, מימי פרויד ועדי ימינו.

אבל מורכב

מה הוא אבל מורכב? נעסוק בגורמים, במאפיינים ובשיטות הטיפול באבל מורכב.
התמודדות בשעת משבר

התמודדות עם לחץ- כלים לשמירה על חוסן בשגרה ובשעת משבר

תקופת משבר טומנת בחובה חוסר וודאות, חוסר שליטה, לחץ וחרדה. מה קורה לנו בשעת לחץ? נדבר על המאפיינים הפיזיולוגיים, הרגשיים, ההתנהגותיים והקוגניטיביים שאנו חווים בשעת לחץ ומשבר ונציע אופנים שונים להתמודדות הכוללים את המודלים המרכזיים לשמירה על חוסן.

סדנת ליווי רוחני

במוקד הסדנה יעמוד נושא ההתמודדות עם סבל - התנסות בתפיסה ובכלים של הליווי הרוחני, הסדנה תועבר על ידי מלווה רוחנית מוסמכת.

זיהוי מצוקות בקרב עובדים ודרכי סיוע

עובדים רבים חווים מצוקה בחייהם האישיים, בימי שגרה וכמובן בימי הקורונה, קשיים ומצוקות אלו משפיעים על תפקודם בעבודה ויכולים אף להשפיע ולפגוע בתפקוד הצוות כולו. כיצד ניתן לזהות את העובדים הנמצאים במצוקה? בהרצאה נבין מהו מצב משבר וכיצד משפיע על חיינו? נמפה את ההתמודדויות השונות והרקע למצוקה, ננסה להבין מהי התנהגות נורמטיבית למצב ומה חורג מהנורמה? ונעמוד על הדרכים לאתר ולסייע בהקלה על המצוקות, על מנת לשמור על החוסן הנפשי האישי של העובד ועל החוסן של הצוות.

התערבות בשעת משבר או בעקבות אבדן של עובדים בארגון באופן פתאומי

צוות העובדים נאלץ לעתים להתמודד עם משברים, אבדנים ומצבי חירום במקום העבודה. העובדים יכולים לאבד חבר לצוות באופן פתאומי ובנסיבות טראומתיות. עובדים הנחשפים לטראומה זקוקים לעיבוד בזמן אמת, בסמוך לאירוע החירום, על מנת למנוע התפתחות תסמונת פוסט טראומטית ולסייע בהתמודדות עם ההשפעות של החשיפה לאירועי חירום ודחק על חייהם ותפקוד הצוות. ניתן לפנות אלינו בכל שאלה או צורך שמתעורר בעקבות אירוע חירום. בהתאם לאופי האירוע וצוות העובדים נוכל להתאים התערבות ייחודית.

סדנת ניהול כעסים

התפרצויות כעס והתקפי זעם עלולים להיות בעלי השפעה שלילית  ואף הרסנית על חיי הפרט והסובבים אותו. בסדנה נלמד לזהות סוגי כעסים ותסכולים בעזרת סימנים גופניים, רגשיים וקוגניטיביים וניתן כלים לניתוב יעיל ומועיל יותר של הכעס.
ניצולי שואה ובני משפחותיהם

המאפיינים הייחודיים של ניצולי שואה

ניצולי שואה הם לא "קשישים רגילים", בהרצאה נסקור את המאפיינים הייחודיים של ניצולי שואה בגיל הזקנה ונתייחס לאתגרים ולגורמי החוסן.

להיות דור שני להורים ניצולי שואה

הגדילה וההתפתחות בצל השואה משפיעה על ההתפתחות הפסיכולוגית, הפיזיולוגית והבין אישית של בני הדור השני וכן על האווירה המשפחתית שהם סופגים. בהרצאה נדבר גם על חוויות בני המשפחה המטפלים בניצולי השואה, מה מתעורר ומתרחש אצל בני המשפחה? ומה ייחודי לטיפול בניצולי שואה? נגע בקשיים והאתגרים וכן בערכים ותחושת המשמעות.

הרצאה על בני זוג של ניצולי שואה

בהרצאה נדבר על המאפיינים של זוגיות בצל השואה, מהי חווית החיים לצד בן / בת זוג ששרדו את השואה? ומהן השפעות המלחמה על החוויה הזוגית וההורית המשותפת?

הדור השלישי - הדור שמגשר על הפערים"

בהרצאה נעסוק במאפיינים, בחוויה ובמשמעות השואה עבור הדור השלישי.
חיי משפחה וזוגיות

הורות וחיי משפחה בצל הקורונה

התקופה בה אנו חיים מזמנת היעדר שגרה, בידוד חברתי, שעות ארוכות בבית, אבדן מערכות תמיכה, חוסר וודאות ואף חרדה. המצב הינו קשה ומאתגר במיוחד עבור הורים לילדים צעירים. בהרצאה נעמוד על האתגרים העומדים בפני ההורים, נתבונן על מה שמתרחש מנקודת המבט של הילדים ונבין את הצרכים ההתפתחותיים האופייניים לכל גיל בתקופה שכזו. כמו כן, נעסוק בדרכים השונות להתמודד באופן מיטיב עם האתגרים הרבים, כיצד לשמור על שגרה טובה עם הילדים? כיצד לשמור על עצמנו ועל כוחותינו? וכיצד לשמור על הזוגיות?

הורות בצל מחלה קשה

חולי ומוגבלות של אחד ההורים או הילדים משפיע על המשפחה כולה ומאתגר במיוחד עבור הורים אשר נדרשים לתמרן בין הטיפול בילדים לבין ההתמודדות עם המחלה והמוגבלות החדשה. בהרצאה נדבר על המאפיינים והאתגרים העומדים בפני ההורים, נתבונן על מה שמתרחש מנקודת המבט של הילדים ונעמוד על דרכים להתמודד באופן מיטיב עם האתגרים השונים. ניתן לקיים את המפגש כהרצאה או לחילופין כמפגש שיתוף ו"הדרכת הורים".

שיח בנושא זוגיות ומיניות בצל מחלה קשה

מחלה קשה או נכות של אחד מבני הזוג משנה את כל מערך היחסים הזוגיים. בערב שיח כזה ננסה ליצור מרחב שיתוף בטוח ומאפשר, של החוויות האישיות השונות של המשתתפים, בעקבות המפגש עם מחלה קשה, ניתן הכרה לאבדן ולשינוי שהתרחש באינטימיות ובמיניות, נדבר על שיפור התקשורת בין בני הזוג סביב נושאים אלו, ונחשוב יחד על פתרונות יצירתיים ומותאמים למגבלות החדשות.

דור הסנדוויץ': איך לא לשכוח את עצמנו כשאנו מטפלים בילדנו המתבגרים והורינו המזדקנים?

בהרצאה נדבר על המאפיינים והאתגרים העומדים בפני דור הסנדוויץ', כיצד ריבוי התפקידים משפיע על היחסים הזוגיים, היחסים עם ההורים ועם הילדים? לעתים נוצר קונפליקט נאמנויות - מי יותר חשוב? נדבר על דרכי ההתמודדות שיכולים להקל ולשמור כגון: אסרטיביות והצבת גבולות - איך להגיד כן בלב שלם ואיך לסרב בלי להרגיש אשמה, שיתוף, חלוקת תפקידים והתארגנות במשפחה, היכולת לבקש עזרה ועוד.