חדשות
קבוצת תמיכה בעפולה

אנו במרכז אלה להתמודדות נפשית עם אבדן פותחים במהלך חודש יוני קבוצת תמיכה חדשה בעפולה. הקבוצה מיועדת לבני משפחה, בני ובנות זוג, הורים, ילדים ואחים שחוו אבדן כתוצאה מהתאבדות.

לפרטים נוספים לחץ כאן

קבוצת תמיכה להורים שכולים

 

אנו מעוניינים לפתוח קבוצת תמיכה להורים שאבדו את ילדיהם ממחלה. הקבוצה תתקיים בימי ד אחת לשבועיים בין השעות 18:30-20:30 במועדון של 'אלה', תל אביב. למידע נוסף: 050-3733613 

ברוכים הבאים
ברוכים הבאים ל'אלה'. הצוות המקצועי מחכה רק לכם. למידע נוסף על השירותים והפעילויות, התקשרו 03-6910921.


'בזכותם' - הכשרת מתנדבים בפרויקט מיצוי זכויות
 
אלה שותפה בתוכנית "בזכותם - ארגוני המתנדבים ומדינת ישראל למען מיצוי זכויות ניצולי השואה", שמטרתה להביא למיצוי זכויותיהם של ניצולי השואה בארץ ולחיזוק הקשר עם הניצולים.
 
תפקידה של אלה בפרוייקט כפול: העברת סדנאות למתנדבים ובחינת יכולתם להכנס לבתי הקשישים. אלה העבירה עד כה עשרות  סדנאות (ההזמנה לסדנאות מבוצעת על ידי המועצה הלאומית להתנדבות').
 

במסגרת התוכנית, מזה כחצי שנה מאות מתנדבים מכל רחבי הארץ מבקרים בבתי הניצולים, ויחד עימם ממלאים טפסים הבוחנים האם הם זכאים לסיוע חומרי נוסף על הסיוע שהם מקבלים כיום. המתנדבים עוברים הכשרה מעמיקה המכינה אותם לקראת מילוי תפקידם, לרבות הכשרה פסיכולוגית לעבודה עם ניצולי שואה ומבוגרים, אשר הנה תפקידה של אלה. במהלך ההכשרה לומדים המתנדבים להכיר את מכלול הזכויות המגיעות לניצולי השואה, על מנת שיוכלו לסייע להם לממש את זכויותיהם באופן מהיר ומיידי. חשוב לציין כי בדיקת הזכויות היא בחינה של הזכויות הפוטנציאליות ואינה מהווה הבטחה למתן סיוע נוסף.


התוכנית פועלת ע"י המועצה הלאומית להתנדבות בישראל, בתמיכת הסוכנות היהודית וועידת התביעות, ובשיתוף עמותת "רוח טובה", עמותת "אביב לניצולי השואה", וארגוני התנדבות נוספים ארציים ומקומיים.

 

 עו"ד יורם סגי זקס יו"ר 'המועצה להתנדבות בישראל' מתאר את תפקיד אלה:

אנו במועצה הלאומית להתנדבות בישראל, רואים את פעילותה של אלה בהדרכה, הנחיה והכוונה לקראת מפגשם של המתנדבים עם ניצולי השואה כנדבך חשוב ומשמעותי ביותר בתוכנית "בזכותם" .בני לייזר ויעלה כהן , מנהלי אלה היוו מהרגע הראשון חלק מהגרעין המייסד של תוכנית "בזכותם" וסייעו בהתווית המדיניות ובביצועה מהרגע הראשון עוד טרם קרמה התוכנית עור וגידים ועד היום. עד כה במשך השנה בה מופעלת התוכנית הגיעה התוכנית לכ - 10,000 ניצולי שואה.

אין לי ספק כי השתתפותם של מדריכי אלה היוותה גורם מניע משמעותי, אשר הנחה את המתנדבים באופן בו עליהם לפנות ולהתנהל אל מול ניצולי השואה עם כל הרגישויות הכרוכות בדבר. אנו רואים בהוקרה ובהערכה את פעילותה של אלה בכלל ומנהליה ומדריכיה בפרט, כחלק אינטגרלי חשוב וחיוני לבניינה של תוכנית חברתית קריטית זו. נראה לנו כי אלה הינם שותפים טבעיים שלנו ובמרוץ נגד הזמן להכרה בזכויותיהם ושלמירה על כבודם של ניצולי השואה החיים ביננו בישראל, ועל כך יבואו על הברכה כל העושים במלאכה.

 

לכתבה על הפרוייקט לחץ כאן

לכתבה נוספת לחץ כאן

לכתבת טלוויזיה לחץ כאן

Simply-Smart.com