חדשות
קבוצת תמיכה להורים שכולים

 

אנו מעוניינים לפתוח קבוצת תמיכה להורים שאבדו את ילדיהם ממחלה. הקבוצה תתקיים בימי ד אחת לשבועיים בין השעות 18:30-20:30 במועדון של 'אלה', תל אביב. למידע נוסף: 050-3733613 

ברוכים הבאים
ברוכים הבאים ל'אלה'. הצוות המקצועי מחכה רק לכם. למידע נוסף על השירותים והפעילויות, התקשרו 03-6910921.


חברות טובות

 

מתנדבת (מאטייה): מרגוט ברלין

נולדה: קלן, 1925

עלייה: דצמבר 1946, מהולנד. השתייכתי לקבוצת פיליפס. למען הניירת התחתנתי עם חייל מהבריגאדה היהודית, הגעתי באופן חוקי לפלשתינה והתגרשתי.
ב – 1948 התחתנתי שוב, הפעם באמת. יש לי שתי בנות ושלושה נכדים. כשהילדים החלו ללכת לבית הספר, חזרתי לעבודתי בתור סוכנת ביטוח. המשכתי לעסוק בכך עד שפרשתי לגמלאות.

עבודת ההתנדבות: עוד כשעבדתי, עסקתי במקביל בעבודה התנדבותית. זה משהו מובן מאליו בשבילי. זה לא קשור כלל לרצון לעשות מעשים טובים. אני פשוט אוהבת אנשים ואוהבת לפגוש אנשים חדשים.
ב – 2003 הגעתי ל'אלה' דרך חברה. למרות שנולדתי בגרמניה, אני מרגישה מאוד קרובה להולנדים. במשך חמש שנים ביקרתי פעם בשבוע אישה אחת, עד שהיא נפטרה.
כיום, מזה שלוש שנים שאני מבקרת את פאולה פראנק. אנחנו נהנות ביחד. אני לא יודעת מי יותר נהנית מהמפגשים שלנו, היא או אני. אנחנו משוחחות על כל מיני נושאים. פאולה יודעת המון. כל מה שהיא למדה בחיים, היא זוכרת. אני דווקא למדתי די מעט, ואת המעט שלמדתי, שכחתי.


מנודבת (לידמאטייה): פאולה פראנק

נולדה: אמסטרדם, 1916

עלייה: 1937. בעלי, מאיר פראנק, ואני היינו חברים בתנועת הנוער היהודית וב'חברת עולים'. מילדות אהבתי מאוד פרחים ולמדתי, גם בזכות המלצה של מרים דה ליאו, בהארלם ואלסמיר סידור פרחים. בעלי למד להיות גבן. בשנים הראשונות לאחר הגעתנו לפלשתינה הסתובבנו ופעלנו הרבה. במקצוע סידור הפרחים לא יכולתי בכלל להתחיל לעבוד. פרט לכך שגידלתי ארבעה ילדים, עבדתי כמזכירה. כן אספתי וקטלגתי, ביוזמתי האישית, פרחי בר וצמחים שונים. הם הלכו מאוחר יותר לאוניברסיטה של ירושלים.
בעלי התחיל לעבוד ב- 1945 במפעל החלב הראשון של העמק ונשאר שם 35 שנה. הוא הביא לכאן את הגבינה ההולנדית.

עבודת ההתנדבות: אני התנדבתי בעבר בעצמי. העברתי שיעורי עבודת יד לאנשים מבוגרים והקמנו בעפולה קהילה תומכת בה תמכנו שנים רבות. בזכות זה קיבלנו את פרס ההסתדרות. ב – 2000 עברנו לבית יולס. בעלי, שהיה חולה מ-1986, נפטר זמן קצר אחר כך. הילדים באים באופן קבוע, אך אף אחד מהם לא גר בחיפה. לא נותרו כבר הרבה אנשים מהעבר, וליצור קשרים חדשים קשה לי. כך שאתה הופך להיות קצת בודד. אך כל יום ראשון מבקרת אותי מרגוט. זה תמיד בוקר מאוד נחמד. למרגוט יש סבלנות יוצאת מן הכלל והיא יוצאת איתי לפעמים לטיול מחוץ לבית, משום שאני כבר לא יוצאת לבד.
אך בדרך כלל אנו פשוט יושבות בבית ומדברות על כל הדברים האפשריים, על אז ועכשיו.

 


 

Simply-Smart.com