חדשות
קבוצת תמיכה להורים שכולים

 

אנו מעוניינים לפתוח קבוצת תמיכה להורים שאבדו את ילדיהם ממחלה. הקבוצה תתקיים בימי ד אחת לשבועיים בין השעות 18:30-20:30 במועדון של 'אלה', תל אביב. למידע נוסף: 050-3733613 

ברוכים הבאים
ברוכים הבאים ל'אלה'. הצוות המקצועי מחכה רק לכם. למידע נוסף על השירותים והפעילויות, התקשרו 03-6910921.


קבוצות כתיבה בין דוריות

 

קבוצת כתיבה בין דורית היא קודם כל קבוצת כתיבה לכל דבר החולקת נושאים משותפים, את הרצון להבעה אישית והקשבה לסיפורו של הזולת. רק שמשתתפים בקבוצה מיוחדת זו, הם מבוגרים ניצולי שואה הכותבים יחד עם צעירים בגילאי תיכון. מטרת הקבוצה הבין דורית היא לערוך היכרות בין תלמידי התיכון הצעירים וניצולי השואה המבוגרים, לצמצם את פערי הגיל והסטיגמות המשותפות, לקרב בין העולמות וללמוד זה על תחומי העניין של זה. 

הרעיון לפתוח קבוצה שכזו החל בשנה שעברה (2008-2009) ברמת השרון, וכך החלה לפעול הקבוצה בתיכון רוטברג, בה השתתפו תלמידים במסגרת 'מחויבות אישית' וקשישים ניצולי שואה חברי ' קפה אירופה' בהנחיית יודי רס מטעם עמותת 'אלה' ומיקי הורביץ מטעם 'קפה אירופה'. לקריאה נוספת על קבוצה זו לחץ כאן.

משתתפי הקבוצה נפגשים אחת לשבועיים ובכל מפגש נבחר נושא משותף אחד עליו כותבים. הנושאים הם מגוונים ונוגעים לשתי קבוצות הגיל, למשל: אהבה, משפחה, מושגים כמו בית וארץ וכד'. כך בעצם, לומדים הצעירים להסתכל על המבוגרים מנקודת מבט שונה. במקום 'ניצול שואה', יושב מולם כעת אדם עם שאיפות, אכזבות, אהבות וחלומות. המבוגרים לומדים להביט על הצעירים כעל נוער סובלני, מכבד ומאזין והפער הבין דורי מצטמצם וקטן.

משתתפי הקבוצה אף לוקחים חוויות אלו הלאה לחייהם הפרטיים.

משתתפים מהשנה שעברה סיפרו שלאחר שהקבוצה הסתיימה הביטו באופן אחר על הסבים שלהם, יותר כעל בני אדם בפני עצמם ופחות כעל "סבא שלי". גם ניצולי השואה למדו להסתכל על הדור הצעיר, נכדיהם וניניהם, באופן שונה ומודע יותר.

 

השנה פעלו מטעם 'אלה' 12 קבוצות כתיבה בין דוריות בכל רחבי הארץ. כל קבוצה הוציאה חוברת בסיומה עם סיפורי המשתתפים. לכל חוברת הגוון האישי והמיוחד לה.

הינכם מוזמנים להתרשם מכמה מחוברות הקבוצות הבין דוריות שפעלו השנה ב'אלה':

 

רמת השרון    הרצלייה    הרצלייה - בית יוליאנה    פלורנטין 

 

  מודיעין     מטה יהודה   רמת גן     רמת אביב

 

 

 

 

 לקריאת מכתבי תודה לחץ כאן

עוד על קבוצות כתיבה ב'אלה' לחץ כאן

 

 

Simply-Smart.com